Сенат США відклав голосування по Сирії

10:40, 10 вересня 2013

Американський Сенат відклав початок узгодження військової операції проти Сирії. Як повідомляє CNN , про це заявив лідер демократичної більшості у Верхній палаті Конгресу Гаррі Рід.

Очікувалося , що процедурне голосування з сирійського питання відбудеться вже в середу , 11 вересня, але Рід висловив бажання уникнути поспіху , щоб президент Барак Обама встиг пояснити свою позицію кожному сенаторові, пише Лента.ру.

Заява Ріда прозвучала в понеділок, після того, як стало відомо про ініціативу Москви , що запропонувала передати сирійську хімічну зброю під контроль міжнародного співтовариства , а потім знищити її. Дамаск відреагував на цю пропозицію з ентузіазмом.

Глава Держдепартаменту Джон Керрі ще до виступу російського МЗС назвав відмову Сирії від хімічної зброї умовою скасування плану військового удару, проте потім оголосив свою заяву «риторичною» і висловив скепсис з приводу ініціативи РФ. Обама, втім , побачив у позиції Москви перспективу позитивного розвитку подій і висловив намір пропрацювати ініціативу.

Питання про іноземне військове втручання в сирійський громадянський конфлікт в кінці серпня виніс на суд Конгресу Барак Обама. Президент США підкреслив, що міг би прийняти відповідне рішення самостійно, але хоче заручитися схваленням законодавців. На підтримку запропонованої резолюції вже виступили представники обох палат американського парламенту , а потім її схвалив сенатський комітет з міжнародних справ . Говорячи про відстрочку, сенатор Рід підкреслив , що не сумнівається в позитивному результаті процедурного голосування.

Чергове загострення ситуації у Сирії сталося 21 серпня, коли низка ЗМІ повідомила про масштабне застосування військами сирійського уряду хімічної зброї в околицях Дамаска. Число жертв могло досягти 1,3 тис. осіб. За даними міжнародної медичної гуманітарної організації «Лікарі без кордонів», кількість загиблих – близько 355 осіб.

27 серпня на зустрічі європейських і американських дипломатів з керівництвом сирійської опозиції Західні країни попередили сирійську опозицію, що протягом кількох днів розпочнеться військова операція проти режиму Башара Асада. Влада Сирії приготувалася до військового удару західних держав і обіцяє завдати удари у відповідь.

Військову операцію в Сирії підтримують вже 25 держав.