Сенат США ухвалив законопроект про надання фінансової допомоги населенню під час пандемії коронавірусу на 1,9 трл доларів. Ухвалення плану вважають першою великою перемогою президента Джо Байдена в законодавчому полі, пише The Washington Post.
Під час розгляду документа сенатори, перевежно від Республіканської партії, виносили на голосування різні поправки, проте більшість з них було відхилено.
Дебати в Сенаті тривали більш ніж добу, і врешті демократи зібрали необхідну кількість голосів та ухвалили законопроект без участі республіканців, які утрималися від підтримки пакета стимулювання населення.
Відповідно до плану, американці отримають одноразову підтримку в розмірі 1,4 тис. доларів, 350 млрд доларів нададуть збіднілим містам, ще 130 млрд доларів – школам. План також передбачає продовольчу допомогу, погашення боргів за житло, виплату 300 доларів на тиждень безробітним, податкові канікули, оплату за догляд за дітьми тощо.
«Цей законопроєкт надасть більше допомоги більшій кількості людей, ніж усе, що федеральний уряд зробив за десятиліття», – заявив лідер сенатської більшості Чак Шумер.
Процес ухвалення плану виділив тріщини в єдності демократичної фракції Сенату – прогресивні законотворці, що виступають за радикальні економічні реформи запекло сперечалися з більш поміркованими, які виступали за фінансову стриманість. При цьому жоден республіканець не підтримав законопроект.
«Сенат ніколи не витрачав 2 трл доларів більш безглуздо або менш жорстким шляхом», – прокоментував ухвалення законопроєкту лідер республіканської меншості Мітч Макконнелл, який дорікнув демократам за натиск, з яким вони проштовхнули рішення.
Тепер трохи змінений законопроєкт має знову схвалити Палата представників Конгресу, і тільки після цього він відправиться на підпис президенту.
Демократи розраховують прийняти документ до 14 березня, коли закінчується термін дії підвищених допомоги з безробіття.
Нагадаємо, 15 січня обраний президент США Джо Байден представив план допомоги американській економіці, яка постраждала від пандемії коронавірусу, загальною вартістю 1,9 трлн доларів.
Стратегія Байдена отримала назву «План порятунку Америки» і спрямована на прискорення процесу вакцинації, пожвавлення економіки та відкриття шкіл.
Наприкінці 2020 року Палата представників Конгресу США підтримала збільшення розміру прямих виплат громадянам для стимулювання економіки на період пандемії – з 600 до двох тисяч доларів.