Представники самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» висловилися проти розміщення на Донбасі збройної поліцейської місії ОБСЄ. Про це повідомила DW.
«Присутність будь-яких іноземних формувань на території республіки суперечить комплексу заходів», - заявив у Москві в понеділок, 24 жовтня, представник «ДНР» Денис Пушилін.
На його думку, введення збройної групи ОБСЄ в регіон вимагатиме зміни місії і розширення мандата цієї організації в регіоні. «Поточна місія - громадянська і спостережна», - повторив він заяву, яку постійно повторють представники ОБСЄ на Донбасі. Пушилін також засумнівався в тому, що рішення про введення збройної поліцейської місії на Донбас підтримають усі 57 країн-учасниць ОБСЄ. «Напевне знайдуться ті країни, що будуть проти», - висловив надію представник «ДНР».
Між тим, представник самопроголошеної «ЛНР» в контактній групі з врегулювання конфлікту на Донбасі Владислав Дейнего також негативно оцінив ідею присутності в регіоні збройних спостерігачів ОБСЄ. За його словами, жителі Донбасу сприймуть будь-яку іноземну збройну місію як інтервенцію і це стане «додатковим дестабілізуючим фактором». «Будуть наслідки для тих, хто спробує взяти в руки зброю і встати між протиборчими сторонами», - заявив Дейнего.
Нагадаємо, присутність в регіоні збройної поліцейської місії ОБСЄ було одним з пунктів «дорожньої карти», про яку на саміті в Берліні 19 жовтня домовилися лідери «нормандської четвірки». Наступного дня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков підтвердив, що й Володимир Путін загалом згоден з розміщенням на Донбасі збройної поліцейської місії ОБСЄ.