Підліток із Лисичанська Луганської області, який розповів, буцімто 16-річна дівчина-герой загинула під танком, захищаючи так званих «ополченців» – почав виправдовуватись після того, як це все виявилось фейком. Каже, вся суть у тому, що йому вислали хибну фотографію, пише Радіо Свобода.
Російський сайт «Воронежский городской портал» опублікував інтерв’ю з Ярославом Воскоєнком із міста Лисичанськ Луганської області, який називає себе командиром батальйону «Юная Самооборона».
Серед його розповідей про бої під Лисичанськом і його батальйон історія про 16-річну дівчину-«ополченку», яка буцімто загинула, кинувшись під танк із трьома гранатами Ф-1. Історія про дівчину швидко набула популярності у соціальних мережах. Дівчину назвали героїнею, яка нібито врятувала своїх товаришів-ополченців.
«Пригадую вихід із Лисичанська і перед очима пітьма, навколо вибухи, кров, по нас ведуть прицільну стрілянину. Валерія Ляхова позивний «Красотка», 16 років, проживала в Лисичанську, в районі Пролетарська, її батько загинув на передовій, вона загинула під танком з трьома гранатами Ф-1», - нафантазував Ярослав журналістам.
Цю історію разом із фото дівчини поширили у спільнотах «Антимайдан» та «Новороссия». Проте виявилося, що на світлині не Валерія Ляхова, а Поліна Турчина із Краснодара.
Дівчина, якій належить світлина, обурена використанням свого фото в історії про юну героїню із «ополчення» і прокоментувала такі записи: «Це вже взагалі перебір! Дівчина на світлині – я! Ви з глузду всі з’їхали!».
У середу користувач Ярослав Воскоєнко відреагував на спростування цього фейку і заявив, що історія правдива, а помилка була тільки з фото. За словами Ярослава, він просив фото дівчини з позивним «Красотка» у її хлопця, а той надіслав йому фото іншої дівчини.
Хлопець не має жодних доказів або ж світлин позивної, про яку він розповідає. Але зазначає, що був очевидцем того, як молода дівчина буцімто кинулась під танк із трьома гранатами, і має намір знайти її друзів і докази.