Міністр кабінету міністрів України Остап Семерак проаналізував прояви сепаратизму у деяких областях країни і запропонував стратегію боротьби з ним.
В п’ятницю, 18 квітня, в прямому ефірі народно-політичної програми «Майдан. Точка відліку» з Іванною Коберник на каналі «Україна» Міністр кабінету міністрів Остап Семерак розглянув стратегію боротьби з сепаратизмом на трьох рівнях.
«Давайте поговоримо, що таке сепаратизм сьогодні в Україні. З моєї точки зору, по-перше це провокації з боку Росії. І вчорашня прес-конференція президента Росії - яскраве тому свідчення. На питання, як перемогти це явище в Україні є кілька відповідей. Коли ми говоримо про короткострокові дії, то відповідь повинні дати правоохоронні органи. Другий, середньостроковий рівень – дипломатичний. Те, що вчора відбулося у Женеві - це теж, в якійсь мірі, відповідь на сепаратизм. Україна перестала бути об'єктом зовнішньої політики, ми не залишилася наодинці з агресором – Російською Федерацією. Вся європейська та світова політика обертається навколо України. Третій рівень реакції на сепаратизм – довгостроковий. Це реформи, які покажуть людям, що в Україні жити простіше, легше, демократичніше, перспективніше і заможніше». – заявив міністр.
Важливо також підкреслити, що на думку Семерака сепаратизм в Україні не набув поширення.
«Для мене очевидно, що рух сепаратизму не отримав широкої підтримки. Сергій Лавров приїхав до Женеви в останній момент, і для мене - це знак, що Росія розуміє – у них немає підтримки на Сході України». – впевнений він.
Фактично, таке бачення Семерака підтверджується результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) на замовлення тижневика «Дзеркало Тижня. Україна» і опублікованими 19 квітня, в суботу.
Згідно з даними - близько 70% громадян України, які проживають на південному сході країни, не підтримують ідею відокремлення своєї області та приєднання до Росії.
Згідно з даними, 69,7% респондентів в регіоні проти таких змін. Водночас 15,4% жителів хочуть приєднатися до Росії, 12,5% - вагаються з відповіддю.
Щодо підтримки ідеї приєднання своєї області до Росії найбільше "за" - серед опитаних у Луганській (30,3%), а найменше - у Херсонській (3,5%) областях.
На запитання, якими хотіли б бачити відносини України та Росії, респонденти відповідали так: 74,5% - хочуть бачити Україну і Росію незалежними, але дружніми державами з відкритими кордонами, без віз.
В процесі дослідження було опитано 3232 респондентів старших за 18 років у 160 населених пунктах восьми регіонів Півдня і Сходу України - в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Харківській, Луганській, Дніпропетровській, Запорізькій, Донецькій областях. У кожному окремому регіоні проведено щонайменше 400 інтерв'ю. Похибка вибірки не перевищує 0,95%.