Сербія наказала своїм військам зберігати повну бойову готовність після повідомлень про те, що косовська поліція увійшла в населені сербами райони колишньої сербської провінції. Про це повідомляє «Європейська правда».
Державне телебачення Сербії повідомило у вівторок, що спеціальна поліція Косова «увірвалася» в Північне Косово і здійснила кілька арештів. Через це президент Сербії наказав привести війська у повну боєготовність.
Офіційний представник сербського уряду Марко Джурич заявив, що дії косовської поліції спрямовані на залякування та вигнання сербів з Косова і є не тільки загрозою стабільності, але і становлять пряму загрозу миру.
Як повідомила сторінка «Балканський оглядач» у Facebook, cербські ЗМІ інформують про зіткнення на Півночі Косова. Спецпризначенці Косова пробили декілька барикад, встановлених сербами в районі Зубин Потік. Повідомляється про застосування зброї, світлошумових гранат та про двох поранених сербів. Загалом, згідно з даними сербських медійників, на Півночі Косова поліція затримала 13 людей.
Водночас косовські ЗМІ повідомляють про арешт щонайменше п’яти людей, пов'язаних із «організованою злочинністю». Прем'єр-міністр Косова Рамуш Харадінай в своєму дописі на Facebook заявив, що йдеться лише про операцію правоохоронців проти організованої злочинності та контрабанди по всьому Косову. Він закликав сербів на півночі краю зберігати спокій.
Оновлено. Додано інформацію. Під час силової акції косовських правоохоронців на півночі Косова заарештовані 23 людини, це серби та боснійці. Водночас президент Сербії Александр Вучич заявив – якщо буде серйозна загроза життю сербів у Косово, сербська армія захистить сербський народ, пише «Балканський оглядач».
Російські ЗМІ повідомили про затримання поліцією Косова росіянина Михайла Краснощєнкова, що є працівником Місії ООН у справах тимчасової адміністрації в Косові.
Президент Косова Хашим Тачі підтвердив, що серед заарештованих під силової акції поліції є російський дипломат. «Є також росіянин, який був замаскований під дипломата, щоб запобігти діям поліції Косова», – сказав голова Косова.
Сербія втратила контроль над Косовом після втручання НАТО в 1999 році. Белград не визнає декларацію незалежності Косова 2008 року.