Сербія відмовилася від посилення карантину після масових демонстрацій

Через зростання кількості хворих на Covid-19 влада країни раніше запровадила комендантську годину

11:09, 10 липня 2020

Влада Сербії відмовилася від ідеї запроваджувати комендантську годину через пандемію коронавірусу після того, як у Белграді і ще кількох містах країни протести проти карантинних обмежень переросли в сутички між протестувальниками і поліцією. Як інформує «Радіо Свобода», при цьому деякі нові обмеження в країні оголосили.

Прем’єр-міністр Ана Брнабич 9 липня повідомила, що запроваджується заборона на організовані публічні зібрання у кількості більше ніж 10 людей. Це стосується як заходів на відкритому повітрі, так і тих, що проводяться в приміщенні.

Попри заборону, протестувальники ввечері 9 липня третій вечір поспіль зібралися біля будівлі парламенту в Белграді. Вони виступають проти дій уряду з посилення обмежень.

Уряд мотивував свої дії зростанням кількості випадків захворювання на Covid-19. За офіційними даними, в Сербії виявили 17342 випадки інфікування. Кількість хворих почала різко зростати у кінці червня.

Через це 7 липня президент Александар Вучич оголосив про повернення суворого карантину і комендантської години – із закриттям підприємств і забороною збиратися групами більше ніж п’ять осіб. Вучич окремо вказав на критичність ситуації в столиці Сербії Белграді, де лікарні вже майже заповнені хворими на коронавірус.

У відповідь на заяву президента тисячі незгідних з рішенням про повернення карантину 7 липня наповнили центр Белграда. У ніч на 8 липня протестувальники увірвалися в парламент. Поліція розганяла демонстрантів сльозогінним газом і світлошумовими гранатами. У цілому під час сутичок у столиці Сербії постраждали 43 поліцейських і 17 учасників акції, ще 23 людей затримали. На наступний день протести продовжилися.

До слова, уряд Сербії ухвалив рішення про обов’язкове вакцинування проти грипу всіх лікарів й працівників медичних закладів, дітей віку від 3 до 12 років, а також усіх громадян, які мають хронічні захворювання.

Епідеміологи стверджують, що до нового спалаху коронавірусної інфекції призвело послаблення карантинних заходів, зокрема, масові весілля, святкування в нічних клубах, проведення парламентських виборів 21 червня без відповідного захисту громадян тощо.

Внаслідок нового спалаху коронавірусної інфекції Греція закрила кордон для громадян Сербії. Виявилося, що 7 липня половину заражених у країні становили сербські туристи.