За результатами вступної кампанії 2016 року до трійки спеціальностей із найбільшим обсягом бюджетних місць увійшли спеціальності «Середня освіта», «Медсестринство» та «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Серед контрактників найбільш популярною залишається спеціальність «Право». Загалом на денну форму навчання зараховано більше 465 тисяч абітурієнтів. Про це йдеться у аналізі, який підготувало інформаційне агентство «Укрінформ».
В аналізі визначено 10 найпопулярніших спеціальностей серед бюджетників і контрактників.
Бюджетна форма навчання
Спеціальністю з найбільшим обсягом державного замовлення виявилася «Середня освіта». Свої бюджетні місця здобуло 13307 чоловік.
На другій сходинці – спеціальність «Медсестринство» у галузі охорони здоров’я – 8810 осіб.
Замикає трійку «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», де в результаті розподілу 7407 місць.
Четверта позиція – «Будівництво та цивільна інженерія», 7267 бюджетників. Майбутніх фахівців спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» 6450 осіб. На шостому місці в рейтингу – «Галузеве машинобудування», це вивчатимуть 6050 колишніх абітурієнтів. Сьомою за популярністю є спеціальність «Право»: цього року виші України приймуть 5983 вступника-юриста. На восьмій сходинці – «Облік і оподаткування», де в результаті 5908 бюджетних місць. «Початкова освіта» – 5287 зарахованих. «Комп’ютерні науки та інформаційні технології» – 4985 осіб.
Контрактна форма навчання
Найбільше охочих навчатися на спеціальності «Право» – зараховано 19302 особи.
На другому місці з 9328 студентами – «Менеджмент».
На третій сходинці – «Фінанси, банківська справа та страхування» (до цього 5 позиція у топ-10 спеціальностей за кількістю бюджетників), де виявили бажання навчатися 8707 чоловік.
Четверта в рейтингу – «Середня освіта». До заяв бюджетників також додалися документи 8335 контрактників. У п’ятірку ввійшла спеціальність «Облік і оподаткування», за контрактом це вивчатимуть 7447 осіб. Популярною також виявилася «Філологія», до якої входять українська та низка іноземних мов. Професійними мовознавцями через декілька років стануть 6843 людини. «Фармація» – ще одна цікава спеціальність для вступників. Цього року її обрали 6212 особи. На восьмому місці – «Економіка». Щороку її хочуть вивчати тисячі колишніх школярів, і нині їх зараховано 5899. На «Медсестринство» зараховано 5633 особи, а на останній позиції в десятці – «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність». За офіційними даними, підприємців-контрактників нараховується 5585 чоловік.
Загалом зараховано 237625 осіб на бюджет і 227654 осіб на контракт. Таким чином, 51% абітурієнтів навчатиметься у вищому навчальному закладі за державним замовленням.