Неправильне харчування, малорухливий спосіб життя, а далі – ожиріння та цукровий діабет. Лікарі б'ють на сполох: за останні роки кількість хворих на цю недугу дітей на Львівщині зросла на 12%.
Незважаючи на те, що у шкільних їдальнях не продають хот-догів та чипсів, діти полюбляють їсти фаст-фуд. Додайте до цього комп’ютери, гаджети і отримаємо наднормову вагу та цукровий діабет.
«У школі ми більше їмо перше і друге. Чипси доволі часто їмо, мама знає про те», – розповіли учні Данило, Артур та Назар.
«Я іноді купую в їдальні піцу або хот-дог, буває беру печиво», – зізнався учень 7 класу Микола.
Кіосків з різною нездоровою їжею біля шкіл не бракує. Тож учні сюди навідуються часто як покупці.
«Чипси купуємо, тут магазини поруч є. Що ще купуємо поза школою? Сигарети. Мама знає, каже, що це шкідливо, погано», – розказав одинадцятикласник Орест.
Шкільне меню смакує не всім учням. На перше тут суп чи борщ, на друге – сосиска з макаронами. Шоколаду та сухариків у школах також не продають. «Діти купують меню. А от хот-догів в нас нема, ми робимо сосиску в тісті», – пояснила кухар Марія Степанівна.
Карате, теніс, фізкультура – у школі є все для фізичних навантажень. «Фізкультура – це цікаво, але ми не завжди нею займаємося. Ми розуміємо, що фізкультурою треба займатися, вести здоровий спосіб життя. Але я віддаю перевагу читанню книжок», – розповіли подруги Дарина та Соломія.
Директор школи №36 констатує, що зараз учнів важко відірвати від комп'ютерів та гаджетів. «Батьки сьогодні купують дітям дорогі іграшки. Ми в школі намагаємося максимально їх від того відірвати. Ми створили додатково тенісний зал, зал для занять початкових класів», – розповів директор Юрій Стрільців.
Кількість хворих на цукровий діабет дітей зросла на 12%. Медики бідкаються: через неправильне харчування та малорухливий спосіб життя з кожним роком збільшується кількість дітей, які страждають від ожиріння та цукрового діабету. Торік у місті захворіли 28 дітей.
«Дуже багато причин, але не можна виділити конкретно одну. Це і переїдання, окрім того, дуже багато діти вживають цукру, солодких вод, випічки різної, цукерок. Зрештою, не тільки в цьому справа, вони заїдають різні стреси», – розповіла лікар-ендокринолог 5-ї поліклініки Ольга Барабах.
У Львівському обласному ендокринологічному центрі чимало пацієнтів-дітей. Зараз діабет трапляється навіть у немовлят. Тут надають уже екстрену допомогу.
«Виріс цукровий діабет у дітей та підлітків, причому зріс у різних вікових групах. Раніше до року діабет майже не зустрічався, то була казуїстика. В нас зараз є понад 500 дітей у Львівській області», – пояснила лікар-ендокринолог Марія Хрупович.
Аби не доводити справу до лікарні, медики рекомендують спорт та здорову їжу.