Серед українців зросла загальнонаціональна самоідентифікація, - опитування

13:04, 3 серпня 2015

За останні два роки істотно змінилися показники ідентифікації українських громадян. Ідентифікація  людей за громадянством України тепер переважає завдяки зменшенню регіональної та місцевої ідентифікації.

Про це свідчать дані соцопитування фонду «Демократичні ініціативи» і Центру Разумкова.

Соціологи доводять, що у липні 2015 року 66% населення вважають себе перш за все громадянами України, натомість 27% позначили свою регіональну ідентифікацію.

Слід зазначити, що у 2010 році тільки 51% населення вважали себе громадянами України, а 34% орієнтувалися на регіональну ідентифікацію (27% - зі своїм містом чи селом і ще 7% - з регіоном).

Як свідчили дані опитування, у грудні 2013 року, майже половина українців (44%) відчували себе європейцями.

Дослідження провели Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року.

Опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.

Опитування здійснювалося у рамках проекту Громадського соціологічного консорціуму за фінансової підтримки програми Європейського Союзу.