За останні два роки істотно змінилися показники ідентифікації українських громадян. Ідентифікація людей за громадянством України тепер переважає завдяки зменшенню регіональної та місцевої ідентифікації.
Про це свідчать дані соцопитування фонду «Демократичні ініціативи» і Центру Разумкова.
Соціологи доводять, що у липні 2015 року 66% населення вважають себе перш за все громадянами України, натомість 27% позначили свою регіональну ідентифікацію.
Слід зазначити, що у 2010 році тільки 51% населення вважали себе громадянами України, а 34% орієнтувалися на регіональну ідентифікацію (27% - зі своїм містом чи селом і ще 7% - з регіоном).
Як свідчили дані опитування, у грудні 2013 року, майже половина українців (44%) відчували себе європейцями.
Дослідження провели Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічна служба Центру Разумкова з 22 по 27 липня 2015 року.
Опитано 2011 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.
Опитування здійснювалося у рамках проекту Громадського соціологічного консорціуму за фінансової підтримки програми Європейського Союзу.