Директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк в ефірі ток-шоу «Відверта розмова» розповіла, що під час ЗНО могли траплятися помилки в особистих даних абітурієнта, але аж ніяк не в обчислюванні балів.
«Наші працівники могли помилитися, набираючи прізвище, ім’я, по батькові і працюючи із реєстраційною заявою. Коли людина отримує вдома сертифікат, ми видаємо, якщо наша помилка, другий дублікат вже за наш кошт і навіть не пишемо, що там дублікат».
Такий дублікат, додала вона, можна отримати за 10 хвилин.
Проте, за її словами, помилки у заявах – поодинокі випадки, які відразу ж виправляють. Подібної плутанини з балами не було, запевнила директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Члени приймальних комісій, зазначила освітянка, ретельно перевіряють результати сертифікатів ЗНО. Тож часто виявляють підробки документів, оцінки виправлені на більші.
«Щороку є випадки, коли хтось з трійки хоче зробити вісімку. Не 130 балів, а 180 – воно ж гарніше виглядає. То працівники приймальних комісій перевіряють за пін-кодом, за номером сертифікату всі сертифікати, які подаються», - додала Л. Середяк.
За її словами, апеляційні заяви уже подали кілька вступників. Раніше всі апеляції розглядали в Києві, з минулого року працюють робочі групи в регіональних центрах. Троє фахівців перевіряють закодовану роботу абітурієнта і підписуються під кожною комою чи виправленням, які вони там бачать, і виставляють оцінку. Цей процес проходить дуже швидко.
Як повідомлялось, 200 осіб з трьох західних областей України перескладатимуть тестування ЗНО. Явка абітурієнтів на Львівщині найвища в Україні, а також 44 особи у Львівській області не склали ЗНО через порушення.