Волонтер, телеведучий та політик Сергій Притула виступив з різкою критикою «російського» проєкту Меморіалу Бабиного Яру в Києві.
«Меморіал має бути. Проте без російських грошей. Заберіть звідти Хржановскього і кошти російських олігархів. І тоді я сам агітуватиму за цей проєкт під Київрадою», – таку думку висловив Притула під час дискусії щодо проблем меморіалізації Бабиного Яру, ініційованої партією «Голос».
Слухання були організовані партією для того, щоб виробити спільну позицію щодо голосування у Київраді за виділення цьому проєкту земельних ділянок. Кожну з точок зору захищало по три спікери.
«Російський» проєкт був представлений членом фракції Голосу у Київській міській раді Максимом Нєфьодовим, членом наглядової ради проєкту Яковом Дов Блайхом та заступником директора Меморіалу Русланом Кавацюком.
Сергій Притула виступив одним з опонентів проєкта в такому вигляді, як він є зараз. Політик впевнений – якщо на втілення суто українського проєкту Бабиного Яру не вистачає бюджетних коштів, то збирати гроші можна і потрібно від українського бізнесу.
Про те, що скандального режисера Хржановського треба звільнити, а від грошей російських олігархів відмовитись, Сергій говорив ще у квітні минулого року.
«Проєкт довготривалий, він пройшов безліч стадій обговорень та експертиз, в тому числі міжнародних, аж раптом в цьому проєкті на запрошення російських олігархів Германа Хана та Михайла Фрідмана з'явився російський режисер Ілля Хржановський.
Звичайно, вже в цьому моменті ви можете почати задаватись питанням, яким чином в історії створення Меморіалу у Києві з'явилось стільки росіян, які будуть вирішувати якою буде пам'ять українців про історію злочинів на нашій землі», – написав він на своїй сторінці у Facebook.
Днями також митці, науковці та громадські активісти звернулися до мера Києва та Київської міської ради з вимогою не підтримувати проєкт Бабиного Яру. Культдіячі просять не виділяти землю та провести громадські слухання щодо меморіалу. Лист підписали вже 85 людей.
Зокрема, громадський діяч Йосиф Зісельс, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, громадський діяч Іван Дзюба, президент НаУКМА В'ячеслав Брюховецький, письменниця Оксана Забужко, письменник Юрій Андрухович, історик Володимир В'ятрович, письменник Андрій Любка, директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства Леонід Фінберг та інші.