Сервіс має бути добрим, не залежно від рівня ресторану, – експерт

16:55, 5 липня 2011

Генеральний директор Асоціації «DEHOGA» (Бранденбург, Німеччина) Олаф Люке вважає, що заклади ресторанного бізнесу повинні демонструвати високу якість сервісу, не залежно від того, якої вони категорії, чи це маленькі кафе, чи дорогі ресторани. Про це він заявив 5 липня піж час прес-конференції у Львові.

«Недолік ресторанного бізнесу такий: нові ресторани завжди цікаві, до них приходить багато клієнтів. І власник починає вважати, що ось, все добре, так буде і надалі. І це, як правило, початок кінця. Адже я не хочу щодня ходити в один і той самий ресторан, якщо я бачу ті самі страви постійно в меню, мені стає нецікаво», – каже Олаф Люке.

Олаф Люке зауважив: «Ніщо не змінюється швидше, ніж смаки гостя... Не важливо, йду я в ресторан, чи генделик, кнайпу, мене всюди має очікувати однакова якість».

Він наголосив, що, за статистикою, якщо серед гостей є розчаровані, лише один з десяти скаже про це вголос, а інші – розкажуть про недоліки закладу своїм знайомим і родичам.

«Не важливо, що я роблю вдень, я захочу піти поїсти. І я хочу хорошого сервісу. Маємо враховувати, що турист, який сьогодні приїде до нас на велосипеді, завтра може поїхати Італію чи на Мальорку, і в нього є стандарти, яких він очікує. Туристи, які приїжджають до Львова, їдуть сюди з певним досвідом. Я теж привіз свій досвід сюди і хочу, щоб мені було смачно», - сказав експерт.

Ресторатор, голова комітету з питань туризму при Львівській торгово-промисловій палаті Вардкес Арзуманян своєю чергою наголосив: «Я завжди рекомендую ходити у заклади, де вам раді. Цей настрій передається і на їжу… Це - єдина помилка, яка повторюється у ресторанах всього світу».

Щодо цін у ресторанах Львова, Арзуманян зазначив, що бізнес орієнтується на матеріальне становище населення.

«Якщо у Львові люди заробляють мало, то ресторани тут відкриватимуть для людей з таким рівнем заробітку… Якщо приїжджий турист витрачає тут невелику суму, то й місця харчування тут відповідні. У Берліні, наприклад, інша ситуація. Середній чек в ресторані там може бути на порядок вищим... Гадаю, з відкриттям аеропорту після реконструкції, (аеропорту «Львів», – ZAXID.NET) у нас з’являться ресторани з середнім рахунком вищим від середнього рівня», – сказав Вардкес Арзуманян.

Як інформував ZAXID.NET, закладам ресторанного бізнесу Львова та Львівської області пропонують пройти добровільне сервіс-тестування на основі німецької асоціації готельно-ресторанного бізнесу «DEHOGA» з врахуванням галицьких традицій гостинності. За результатами тестів ресторани зможуть отримати спеціальні таблички (які зможуть розмістити при вході), які свідчать про високу якість сервісу.

Такий проект під назвою «Львівська гостинність» ініціює комітет туризму при Львівській торгово-промисловій палаті за підтримки «DEHOGA», Львівської міськради та партнерського проекту між Львівською та Ляйпцизькою промисловою палатами (Німеччина).

Метою проекту «Львівська гостинність», кажуть його організатори, є підвищення якості послуг, які надають заклади харчування, наближення рівня ресторанних послуг до європейських стандартів.

Нагадаємо, міський голова Львова Андрій Садовий вважає, що для Львова цілком реальним є прийняти 10 млн туристів на рік.Андрій Садовий розповів, що сьогодні Львів на одного мешканця має найбільше ресторанів і кафе в Україні – 1500 закладів громадського харчування.