Серйозна криза в українсько-російських взаєминах наступила через політиків, - російські історики

17:35, 14 квітня 2008

Через те, що політики не завжди добросовісно трактують історичні українсько-російські взаємини, це серйозно впливає на наслідки цих стосунків сьогодні. Відтак, українські та російські історики вирішили боротись з цим. Сьогодні, 14 квітня, під час круглого столу "Правда історії - історія правди" вони вирішили, що хорошим механізмом запобігання цьому було б створення Українсько-російського гуманітарного форуму, який би став неформальним майданчиком для спілкування гуманітаріїв.

"Тоді у недобросовісних політиків буде менше шансів по-своєму трактувати історію", - вважає генеральний директор Інформаційно-аналітичного Центру по вивченню суспільно-політичних процесів на пострадянському просторі, заступник декана історичного факультету МДУ Олексій Власов. На його думку, перекручуванням і довільним трактуванням історичних фактів, які подаються як достовірні, в Україні грішать практично усі представники політичної еліти, зокрема - більшість президентського оточення. Найбільш "перекручуваними" темами історик вважає битву під Конотопом, постать Мазепи та УПА. Не менш довільно трактують історію російські політики, які серед іншого, висловлюються щодо приналежності до Росії нині українських земель.

"Багато політиків вважали, що можна заробити політичний капітал на українсько-російських стосунках. Але через недооцінку таких висловів, зловживання ними, це призвело до найбільш серйозної кризи в українсько-російських стосунках за останні 16 років", - наголосив керівник російського Центру українських досліджень, головний редактор журналу "Современная Европа" Віктор Мироненко.

Львів став першим містом, де відбувся цей круглий стіл. Надалі аналогічні заходи організатори планують проводити раз у кілька місяців у різних регіонах України.