СЕС закликає львів'ян та жителів області перевіряти воду в криницях на вміст нітратів та аміаку

14:46, 16 червня 2014

Львівський міський відділ Львівського обласного лабораторного центру Державної санепідслужби України у 2013 році провів дослідження 153 проб води, відібраних з індивідуальних криниць. 

Про це йдеться у повідомленні прес-служби Львівської міської ради.

У відомстві стверджують, що у 28,29% проб виявлено перевищення вмісту нітратів та аміаку. Перевищення бактеріального забруднення виявлено у 74,02 % криниць.

88% львів’ян споживають воду з центрального водопроводу міста. Вода з міського водопроводу обеззаражується та контролюється лабораторією ЛМКП «Львівводоканал» та лабораторіями міського відділу ДУ «Львівський обласний ЛЦ ДСЕСУ».

Населення Винників, Брюховичів, Рудно та приватного житлового сектору Сихівського району споживають воду з індивідуальних криниць.

Лікар з комунальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ЛМВ ДУ «Львівський ОЛЦ ДСЕСУ» Задорожна подає результати дослідження, проведеного Львівським міським відділом ДУ «ЛОЛЦДСЕСУ» у 2013 році:

Залізничний район: в с.м.т. Рудно з 12 відібраних проб води з криниць виявлено невідповідність санітарно-хімічним показникам у п’яти криницях (41,67 %), санітарно-мікробіологічним показникам – у 12 (66,67 %).

Личаківський район: в с.м.т. Винники з 26 відібраних проб виявлено невідповідність санітарно-хімічним показникам у семи криницях (26,93 %), санітарно-мікробіологічним показникам – у 11 (42,31 %).

Шевченківський район: в с.м.т. Брюховичі з 104 відібраних проб виявлено невідповідність санітарно-хімічним показникам у 30 криницях (28,25 %), санітарно-мікробіологічним показникам – у 83 (79,81%).

Сихівський район: з 12 відібраних проб виявлено невідповідність санітарно-мікробіологічним показникам – у шести криницях (50 %).

Згідно з санітарними вимогами, концентрація нітратів у питній воді не повинна перевищувати 45,0 мг/л. Така вода придатна для споживання.

Однак лабораторними дослідженнями води з індивідуальних криниць виявлено наднормативний вміст нітратів. Основними причинами забруднення водоносного горизонту є внесення у грунт мінеральних та органічних добрив, забруднення стічними водами від вигрібних ям, а також твердими побутовими відходами, недотримання вимог будівництва вигрібних ям, надвірних вбиралень.

Вигрібна яма, дворова вбиральня повинна розміщуватись на відстані, не менше, ніж 50 м від криниці.

Вживання води з наднормативним вмістом нітратів небезпечне для здоров’я, особливо для дітей до трьох років. Споживання такої води може привести до захворювання на водно-нітратну метгемоглобінемію у дітей. Групи підвищеного ризику складають немовлята, віком до одного року, що знаходяться на штучному вигодовуванні, які споживають страви та молочні суміші, приготовані на воді, забрудненій нітратами.