Шахраї наживаються на довірливих пенсіонерах

Шахрайські методи

21:04, 25 березня 2014

Ви нам квартиру - ми вам довічний догляд . Класична схема, для класичного шахрайства. Самотня львів’янка може опинитися на вулиці, адже віддала свою квартиру за договором довічного утримання невідомим особам.

Тепер за старенькою доглядає жінка на підпитку, без прописки, і без належного догляду.

Це Поліна Омелянівна. Їй 87, вона погано бачить, інколи впадає в забуття, і вже тепер практично не рухається. Сьогодні вона у ліжку. А кілька днів тому, працівники соцзахисту Галицького району застали її просто в жахливому стані.

А поруч сиділа пані Марія. Вона нібито доглядає стареньку і проживає з нею. Жінка часто на підпитку, ані паспорту ані жодних документів немає. Каже роботу по догляду і дах над головою їй пообіцяла Руслана Лимар. Нібито волонтер міжнародного благодійного фонду "Оберіг надії".

Загадкова пані і ще загадковійший фонд. Нічого сказати не можуть і представники справді відомих благодійних організацій .

Організація нібито створена у 2010. Принаймні так пише на сайті Мінюсту. Та для пана Марата це не інформація. Він - друг покійного чоловіка пані Поліни. І не вірить, що старенька добровільно переписала квартиру на чужу людину.

За договором доглядати за бабусею має Заневич Оксана. Їй 24 роки і вона мешкає у Миколаєві. Працівники соцслужби кажуть знайшли її профіль в інтернеті. Однак з нею ніколи не зустрічалися. Та їх запевнили дівчини не займати - має гарних покровителів.

Втім із представником організації Оберіг надії нам таки вдалося поговорити. Чоловік назвав себе Володимиром, сказав, що займається опікою і що ми увірвалися до приватного помешкання, де мешкає бабуся.

Спершу пан Володимир погодився на зустріч і на розмову із журналістами, але без камери. Мовляв він фізична особа і себе знімати забороняє. Втім офіційного роз’яснення від так званих благодійників ми так і не отримали.