«Шахтар» програв «Наполі» у Лізі чемпіонів

06:27, 22 листопада 2017

21 листопада донецький «Шахтар» зіграв матч 5 туру Ліги чемпіонів проти італійського «Наполі». Перемога або нічия у цьому матчі виводила «гірників» в 1/8 турніру. «Наполі» ж влаштовувала лише перемога, щоб зберегти шанси на вихід з групи після поразки у Харкові «Шахтарю» 2:1.

Хосе Кальєхон міг відкрити рахунок у цьому матчі вже в дебюті гри, однак Андрій П’ятов зумів завадити іспанцю прийняти і пробити по воротах після діагонального пасу від Лоренцо Інсіньє. У відповідь Тайсон не попав у рамку воріт Пепе Рейни. В перспективній контратаці Факундо Ферейра відібрав м’яч у центрі поля в підкаті, його підхопив Фред і віддав пас на Тайсона. Однак бразилець схибив з 9 метрів, коли намагався пробити у ближній кут воріт.

На 28 хвилині Богдан Бутко помилився при створенні офсайду, і Інсіньє отримав розрізний пас. Італієць вирішив пробивати під дальню штангу. Однак П’ятову вдалося зреагувати на цей удар, у стрибку перевівши м’яч на кутовий.

Обмін моментами біля воріт продовжувався. Ще в першому таймі Пепе Рейні довелося вступати в гру після удару Марлоса. Бразилець з українським паспортом ефектно прибрав захисника, однак воротар справився з його ударом.

Загалом перший тайм показав, що «Шахтар» приїхав не відсиджуватися у захисті задля збереження нічиї, яка б вивела «гірників» в 1/8 Ліги чемпіонів достроково. Гострі моменти біля воріт неаполітанської команди виникали, однак гравцям української команди забракло майстерності довести їх до логічного завершення.

А в другому таймі «Шахтар» «підсів». Це можна пояснити як і фізичною втомою, зважаючи на те, що донеччани грають майже тим же складом у чемпіонаті та єврокубках, так і тим, що вони не зуміли відійти після пропущеного голу.

Забив вперше «Наполі» на 56 хвилині зусиллями Інсіньє. Отримавши м’яч на лівому фланзі, італієць спочатку обіграв Бутка, після цього – Фреда, і потужно пробив метрів з 25. Удар був без шансів для П’ятова, влетівши у верхній кут воріт. Хоч воротар кінчиками пальців і зачепив його.

«Шахтар» опинився у ролі тих, кому треба йти вперед і відіграватися. «Наполі» ж отримав перевагу, яку згодом ще двічі реалізує.

Ще раз у цьому матчі Пепе Рейна справиться з ударом Марлоса – не надто сильним, туди, де стояв воротар. У відповідь спочатку Дріс Мертенс не зумів на долю секунди замкнути навіс з флангу. Однак саме бельгієць в цій же атаці скористається з чергової помилки Бутка, який необачно віддасть пас П’ятову, в якого Мертенс і відбере м'яч. Та Пьорт Зелінські, який отримав можливість для удару, не зуміє попасти у порожні ворота. Однак поляк виправиться невдовзі, в парі з тим же Мертенсом. Обоє гравців «Наполі» ніби не помітять захисників «Шахтаря», обійшовши їх декількома пасами. Пробити повз воротаря цього разу виявиться не складним завданням.

Ще за дві хвилини гравці «Наполі» забили третій гол у цій грі. Після подачі з кутового Рауль Альбіоль пробив головою по воротах. П’ятов парирував цей удар, але першим на добивання опинився саме Мертенс. Він і встановив остаточний рахунок цього матчу 3:0.

Таким чином «Шахтар» програв другий матч на груповій стадії Ліги чемпіонів. Однак з 9 очками залишається на другій сходинці групи F. «Наполі» ж тепер має 6 очок. Для того, щоб вийти в 1/8 Ліги чемпіонів, «гірникам» слід зіграти хоча б в нічию з «Манчестер Сіті» у Харкові 6 грудня. Або сподіватися на те, що «Фейєнорд» відбере очки у «Наполі». В іншому випадку через особисті зустрічі та різницю забитих-пропущених голів, саме італійці будуть на другому місці.

«Наполі» – «Шахтар» 3:0

Голи: Інсіньє, 56, Зєлінскі, 81, Мертенс, 83