«Шахтар» вийшов в 1/8 Ліги чемпіонів завдяки переконливій перемозі над «Манчестер Сіті»

«Гірники» виконали поставлене перед ними завдання-мінімум – не програти

07:13, 7 грудня 2017

У середу, 6 грудня, донецький «Шахтар» у Харкові на ОСК «Металіст» приймав англійський «Манчестер Сіті». Це був матч 6 туру Ліги чемпіонів, в якому донеччан влаштовувала і нічия, щоб пройти в 1/8 турніру.

Однак «гірники» показали, що вони не налаштовувалися на мінімальний результат, тим більше на заповненому стадіоні вдома. Тож 38 тис. глядачів, 10 тис. з яких – у масках Зорро, побачили напружену гру і впевнену перемогу «Шахтаря».

Вболівальники на трибунах ОСК «Металіст» були у масках Зорро

Щодо масок Зорро, то на одній з прес-конференції головний тренер Шахтаря Паулу Фонсека пообіцяв прийти у костюмі цього персонажа, якщо його команда вийде в 1/8 Ліги чемпіонів. Слово своєї він дотримав. Але про все по порядку.

Ситуація в групі F склалась наступним чином, що «гірників» влаштовувала і нічия для проходу дальше у турнірі. «Манчестер Сіті» на першому місці був недосяжний, а «Наполі» відставав на три очки. Тож лише один бал забезпечував українській команді прохід у плей-оф. Та й поразка теж могла бути прийнятним результатом, за умови, що «Наполі» на виїзді не виграє у «Фейєнорда».

«Шахтар» вирішив не сподіватися на суперників у паралельному матчі і не обмежуватися мінімумом, тож з перших хвилин почав тиснути на ворота суперника. Сприяло цьому й те, що «МанСіті» на цю гру вийшов у дещо резервному складі, коли у команді в цьому сезоні дебютувало одразу двоє гравців, одному з яких – лише 17 років. Та не слід забувати, що до цієї гри з «Шахтарем» англійська команда не програла жодної офіційної гри у цьому сезоні, за 22 матчі лише двічі зігравши у нічию.

Вже в дебюті гри по м’ячу приклав Тайсон, однак удар у нього не вийшов. Згодом він став учасником небезпечного моменту, коли віддав пас на Тараса Степаненка, а останній пасував та Факундо Ферейра. Форвард пробивав по воротах, але влучив в котрогось із захисників.

Один з перших небезпечних моментів у грі

У цей час виникла небезпека, що «Шахтарю» доведеться робити вимушену заміну. Тайсон в одному з моментів після різкого забігу почав триматися за стегно, накульгуючи по полю. Однак заміна не знадобилося.

Гол «Шахтаря» вийшов дещо неочікуваним, і тим не менше, доволі красивим. Марлос віддав пас на Бернарда, який був на куті штрафного майданчика. Бразилець вирішив не навішувати чи пасувати до лінії поля, а неочікувано пробив по воротах, перекинувши голкіпера Едерсона. Ніхто не очікував на такий удар, і м’яч залетів під перекладину воріт, приземлившись вже за лінією.

Едерсон пропустив перший гол у цій грі

У цей час «Манчестер Сіті» більше володіє ма’ячем (в кінці першого тайму цей показник буде 64% часу), однак пропускає вдруге. Марлос вивіреним пасом з центрального кола запускає на лівому фланзі Ісмаілі, Едерсон не надто вдало виходить з воріт, щоб вибити м’яч, і програє боротьбу за нього, коли «пролітає» повз нього. Ісмаілі забиває у, фактично, порожні ворота.

Радість від забитого голу Ісмаілі

При цьому між цими двома взяттями воріт «гірники» змарнували як мінімум два гольові моменти. Відповів на це «МанСіті» лише наприкінці тайму. Коли вихід сам-на-сам не реалізував Жезус – вдало на випередження зіграв Андрій П’ятов.

Загалом за перший тайм «Шахтар» завдав 10 ударів по воротах суперника, з них 5 – у площину. «Манчестер Сіті» відповів на це двома ударами, жоден з яких не летів у ворота. Єдине, чим переважали гості – володіння м’ячем.

На полі була запекла боротьба

Значно активніше англійська команда заграла з початку другого тайму, коли вже на першій хвилині провела швидку атаку і завдала точного удару по воротах – з лету бив Лерой Сане – П’ятов зіграв надійно.

Віктор Коваленко теж отримав свій шанс зіграти у цьому матчі у другому таймі

Загалом у другому таймі гра вирівнялася, і «МанСіті» почав частіше створювати моменти біля воріт «Шахтаря», а не просто володіти м’ячем. «Гірники» теж не закрилися на своїй половині поля, час від часу турбуючи Едерсона. Однак ударам бракло влучності, та й захисники вже діяли більш надійно. В одному з епізодів після удару Діаса, який вийшов на заміну, м’яч влучив у стійку воріт «Шахтаря».

Скоротив відставання до мінімуму «МанСіті» лише в доданий арбітром час – Бутко у власному штрафному збив Жезуса, і Серхіо Агуеро реалізував пенальті. На більше гостей не вистачило.

Радість від перемоги

Впевнена перемога «Шахтаря» і вихід в 1/8 Ліги чемпіонів. Пауло Фонсека на прес-конференцію приходить у костюмі Зорро. Обіцянка виконана.

Пауло Фонсека у костюмі Зорро

Варто додати, що у паралельному матчі «Фейєнорд» вдома переміг «Наполі» 2:1, при тому що господарі пропустили першими вже на другій хвилині гри, а на 83 хв. залишилися в меншості. Переможний гол Джеремая Сен-Жост забив на 90+1 хв.

Попереду у «гірників» ще матч проти «Зорі» в чемпіонаті України, а згодом очікування жеребкування, щоб дізнатися, з ким команда зіграє в плей-оф Ліги чемпіонів навесні 2018 року. Серед потенційних суперників: «Манчестер Юнайтед», ПСЖ, «Рома», «Барселона», «Ліверпуль», «Бешикташ» та «Тоттенхем». Жеребкування відбудеться 11 грудня.

«Шахтар» – «Манчестер Сіті» 2:1

Голи: Бернард, 26, Ісмаілі, 32 – Агуеро, 90+2 (пен)