Шахтарі перекрили міжнародну трасу Львів - Рава-Руська

29 липня 2016

Вранці 29 липня гірники ДП «Львіввугілля» вийшли на дорогу, аби привернути увагу до своїх проблем. Кілька десятків шахтарів ходять пішохідним переходом у с. Воля-Висоцька Жовківського району і вимагають виплатити заробітну плату, якої не бачили ще з травня.

Люди перекривають трасу на 20 хвилин, а потім 5 хвилин пропускають автомобілі. Окремо пропускають спецтранспорт і машини, в яких є маленькі діти.

Крім шахтарів, на дорогу вийшли і працівники вуглезбагачувальної фабрики. Учасники пікету стверджують, що не мають за що купити їсти, їм доводиться працювати на двох роботах, а часто й  їздити на заробітки.

Акцію протесту шахтарі заанонсували до 21:00, однак, якщо борг погасять, розблокують рух на трасі швидше.

Шахтарі уже не раз звертались у Міністерство палива й енергетики, однак їх «годують» лише обіцянками. А ДП «Львіввугілля», яке безпосередньо нараховує зарплатню, пояснює, що заборгували шахтарям 90 млн грн через те, що електростанції вчасно не перераховують грошей за вугілля, відповідно, немає з чого платити.

«Відсутні розрахунки за реалізоване вугілля, яке ми відвантажуємо на «Західенерго» і Калуську ТЕС, воно має актуватись ДТЕКом, актування не проводиться... Ми його відвантажуємо, але розрахування вчасно не проводиться...», – розповів в.о. гендиректора ДП «Львіввугілля» Андрій Дяченко.

Нагадаємо, за травень і червень борг перед гірниками Львівщини становить вже 130 млн грн. Вчора, 28 липня, «Львіввугілля» перерахувало 13 млн грн на виплату зарплати гірникам. Ці кошти покрили лише 84% заборгованої зарплати за травень.

Шахтарі вимагають, щоб їм виплатили повну суму.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
«Найбільше україномовне місто світу повинне мати динаміку розвитку»
Угорщина контактує з потенційними переможцями майбутніх виборів в Україні
Перший тайм 1:1
Двоє медиків, які у Львові постраждали в ДТП, у важкому стані
Головні новини Львова за 15 листопада
Виділені атовцям ділянки біля Львова скупила створена два тижні тому будівельна компанія
Львівська мерія не погодила підвищення вартості проїзду у маршрутках до 8 грн
Екс-директор спортклубу Порошенка став власником скандальної газової компанії
Добродії Львова вже допомагають Миколаю здійснити мрії дітей з інтернатів
У Вроцлавському університеті відкрили пам’ятну таблицю Андрею Шептицькому