Шахтарі з’їхалися до Києва, аби влада звернула увагу на їхні проблеми

14:36, 21 квітня 2015

У Міжнародному центрі культури і мистецтв (вулиця Інститутська, 1) сьогодні, 21 квітня, відкрився III З'їзд шахтарів України, організаторами якого виступили Профспілка працівників вугільної промисловості України (ППВП) та Незалежна профспілка гірників України (НПГУ), повідомляють організатори заходу.

Основне питання, яке стоїть перед делегатами з'їзду – шляхи виходу з критичної ситуації, яка склалася у вугільній галузі в результаті некомпетентних дій керівництва Міненерго.

«Це головна проблема, яку нам належить вирішити. Річ у тім, що українцям розповідають, що у шахтарів все добре, а це ви – профспілки – мутите воду. Тому сьогодні своє слово скажуть самі шахтарі», – заявив заступник голови ППВП Валерій Мамченко, якого цитує РБК-Україна.

За його словами, 90% учасників з'їзду – це робітники: Герої України, почесні та заслужені шахтарі, бригадири. «Це люди, які по 25-30 років відпрацювали в шахті, а також молодь, яка тільки прийшла в промисловість. Тим не менше, всі вони не можуть зрозуміти, чому ТЕС простоюють без українського вугілля, а з шахт воно не вивозиться», – сказав Мамченко.

Крім делегатів, на з'їзд запрошені президент, прем'єр-міністр, міністр енергетики та вугільної промисловості, народні депутати, що підтримують галузь, зокрема, представники міжфракційної групи «Захистимо вугільну галузь», а також очільники приватних і державних підприємств. Результатом роботи з'їзду має стати прийняття кількох документів.

«Це буде постанова з'їзду, звернення до президента та заяви: з охорони праці, соціальних питань та з пенсійного забезпечення. На підставі цих документів ми будемо спілкуватися зі всіма гілками влади, тому що взяти можна все що завгодно, а от реалізовувати ніхто нічого не хоче. І зараз складається таке враження, що шахтарям кожен місяць потрібно проводити акції, щоб уряд звернув на нас увагу», - пояснив Мамченко.

Попередні два всеукраїнських з'їзди гірників проходили в 1995 р. і 1998 р. Традиційно з'їзди проводяться в період гострих криз в галузі і сильних соціальних заворушень. У нинішньому році українські гірники двічі пікетували Кабмін і Верховну Раду. Однак вимоги мітингувальників виконані не були: спроби частково погасити заборгованість по зарплаті профспілки гірників назвали подачкою, яка в принципі нічого не змінює, адже профільне міністерство, на їхню думку, продовжує курс на знищення вугільної галузі.

Нагадаємо, що Шахтарі мають намір домагатися відставки міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина.