Шахтарські профспілки Західного Донбасу закликали львівських колег об’єднатись

17:15, 8 червня 2016

Сьогодні Дніпропетровська територіальна організація Профспілки працівників вугільної промисловості України та обласне об’єднання Незалежних профспілок гірників України Західного Донбасу звернулась до профспілок ДП «Львівугілля» з пропозицією об’єднатись навколо спільної проблеми — знаходження ринків збуту видобутого вугілля.

«Ми всі — шахтарі і енергетики, і всі проблеми, що склалися в галузі теплової генерації і вуглевидобутку України — наші спільні проблеми. Впевнені, що їх найкращим вирішенням стане вироблення єдиної позиції, яка задовольнить всіх нас, дасть можливість ефективно працювати всім шахтам і ТЕС, а не буде знову ділити нас на «схід» і «захід» і налаштовувати один проти одного. Таке рішення існує», — йдеться у повідомленні.

Представники профспілки Західного Донбасу вважають, що профіцит вугілля марки «Г» в Україні — далеко не штучна проблема, а навпаки, корінь зла для занепаду всієї енергетики сьогодні. Причина профіциту — пряме відображення сформованого стану справ в економіці України та агресії на сході. Зменшення обсягів спалювання вугілля в країні відбувається через падіння споживання електроенергії (в 2015 р. в країні на 18% скоротилося промислове виробництво), зменшення частки вироблення теплової генерації в енергобалансі України та падіння експорту електроенергії. До загострення політичної ситуації в країні в 2014 році експорт електроенергії забезпечував обсяг спалювання вугілля на рівні 6 млн тонн на рік. У 2013 році під спалювання для експорту електроенергії було видобуто 7,6 млн тонн рядового вугілля, що склало близько 30% від усього видобутку вугілля в Україні. У 2015 році обсяги експорту електроенергії обвалилися з 9,8 млрд кВт/год. до 3,6 млрд кВт/год., що негативно відбилося на спалюванні вугілля. Це еквівалент близько 4 млн тонн вугілля.

«Закликаємо вас спільно звернутися до уряду України з тим, щоб привернути увагу до цієї гострої проблеми і запропонувати вихід із неї. Вихід єдиний: стимулювання експорту електроенергії. Тільки експорт в умовах падіння внутрішнього споживання може стабілізувати енергетичну галузь, оскільки перспектив для зростання споживання всередині країни на сьогоднішній день не очікується. Для цього необхідна державна підтримка енергоекспорту. Потрібно зробити українську електроенергію конкурентною на ринках Європи, тобто, виключити з ціни дотації іншим споживачам. Дане розпорядження КМУ розроблено Міненерго, погоджено НКРЕКП, АМКУ і знаходиться на узгодженні в Міністерстві фінансів та Міністерстві економіки України. В іншому випадку в червні ми очікуємо зниження обсягу експорту електроенергії на 30% порівняно з обсягом експорту в травні», — йдеться у зверненні до львівських вугільних профспілок.

Автор Марія Дяків