Кожен мешканець Львівщини має право на своє бачення того, як святкувати День перемоги. А завдання влади – забезпечити, щоб відзначення події минуло мирно і без правопорушень.
Про це зазначив голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук 7 травня під час засідання погоджувальної ради, повідомили у прес-службі ЛОДА.
Очільник області закликав усі політичні сили об’єднатися заради нашого майбутнього: «Тільки разом ми – непереборна сила, що здатна протистояти провокаціям та демонструвати толерантність і терпимість до поглядів і переконань інших людей, незалежно від політичної ситуації».
Голова Львівської ОДА зауважив, що правоохоронні органи стежитимуть, щоб не було жодних провокацій під час святкування.
Нагадаємо, 25 квітня цього року депутати Львівської міської ради заборонили використовувати «окупаційну символіку – символіку СРСР, комуністичну і нацистську на території міста Львова». 26 квітня Львівська обласна рада прийняла рішення про недопустимість використання 8 та 9 травня радянсько-комуністичної чи нацистської символіки. 26 квітня 2012 року на сесії Львівської міськради депутати прийняли постанову «Про заборону використання символіки СРСР, комуністичної і нацистської символіки на території Львова». Прокуратура Львівщини повідомила, що перевіряє законність прийнятих рішень органами місцевого самоврядування щодо відзначення 8 та 9 травня, а згодом оскаржила в суді ці рішення.
І вже 7 травня Львівський окружний адміністративний суд призупинив рішення Львівської міської ради про заборону використання нацистської та комуністичної символіки.
Як інформував ZAXID.NET, цього року комуністи Львова обіцяють 9 травня провести традиційні заходи і розгорнути прапор Перемоги.
Додамо, що прем’єр-міністр України Микола Азаров уже заявив, що називати 9 травня Днем жалоби – аморально. «Люди, які бачать 9 травня Днем жалоби, самі є послідовниками нацизму», – говорив Азаров.
Мер Львова Андрій Садовий закликав утриматися 8 травня від проведення та участі у розважальних заходах та гучної музики. Додамо, що в цей день у Львові вшанування жертв Другої світової війни розпочнеться із покладання квітів до пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів на площі Маркіяна Шашкевича у Львові. Потім, як зазначається у повідомленні, відбудеться громадське віче.