Шеремета: Цей рік буде проблемним через реформи, які треба реалізувати

20:55, 18 квітня 2014

У прямому ефірі інформаційної програми «Події» на каналі «Україна» Міністр економіки Павло Шеремета розповів про короткостроковий і довгостроковий прогнози економічного розвитку країни.

За словами Павла Шеремети, уряд вже почав роботу з регулювання цін. Зокрема щодо фармацевтичного ринку Шеремета заявив що відбувається конкуренція  іноземних та українських виробників.

«Українські виробники можуть піднімати ціни тільки на невелику суму. Тому, зростання цін на українські ліки – не таке значне. Відповідно, попит буде навіть підвищуватися», – говорить міністр.

Це стосується не лише фармацевтичної галузі. Павло Шеремета вважає, що одним з плюсів девальвації є підвищення рівня попиту на товари місцевого виробництва загалом. До того ж, долар починає трохи падати, а гривня – підніматися і ця тенденція, на думку міністра буде продовжуватися.

Загалом, Павло Шеремета вважає, що короткостроковий прогноз стану економіки не дуже хороший.

«2014 рік буде проблемним, через реформи, які необхідно реалізовувати. Потрібно радикально скорочувати дефіцит державного бюджету. З таким дефіцитом економіки просто не «живуть». Відповідно, потрібно піднімати ціну на газ і на тепло. Вони довго дуже були низькими, такі ціни просто немає з чого фінансувати», - заявляє міністр і додає, що це звісно ж вдарить по гаманцях, але разом з тим створить здорову атмосферу для зростання в наступному році.

«Однак незважаючи на те, що прогноз на 2014 рік не дуже хороший – прогноз на 2015-2016 рр. вже значно кращий», - заспокоює він. За словами Павла Шеремети, його прогнози підкріплені тенденцією до «оздоровлення ситуації зараз».

«Держава фактично поступово виходить з ринку капіталу. Своїм дефіцитом вона відтягала гроші на себе. Причому, ті гроші, які мали піти в інвестиції - яких, до речі, дуже не вистачає Україні зараз, - ці гроші йшли на покриття дефіциту державного бюджету. І коли дефіцит скорочуватиметься, ці гроші будуть повертатися назад у виробництво, в інвестиції, які, власне, і є фундаментом для майбутнього зростання », - говорить він.