ФК «Шахтар» програв перший матч Ліги чемпіонів дебютанту турніру

Молдовський «Шериф» обіграв «гірників» з рахунком 2:0

21:37, 15 вересня 2021

ФК «Шахтар» програв свій перший матч групового етапу Ліги чемпіонів новачку турніру молдовському ФК «Шериф». Гра в Тирасполі завершилася з рахунком 2:0 на користь господарів, голами відзначилися Адама Траоре на 16 хвилині та Момо Янсане на 62-ій.

На початку матчу обидві команди намагалися атакувати, проте серйозної небезпеки біля воріт суперника створити не змогли. Переломною стала 16 хвилина матчу: Крістіану розігнав атаку по лівому флангу та подав у штрафний, і Адама Траоре з лету замкнув передачу точно у ворота «Шахтаря». За кілька хвилин господарі могли подвоїти рахунок: Микола Матвієнко помилився при прийомі м’яча від Андрія П’ятова, проте Жасур Яхшибоєв пробив занадто слабко.

Володіння м’ячем у першому таймі було 28% проти 72% на користь «Шахтаря», пасів у «гірників» – утричі більше, ніж у гравців «Шерифа», проте це не допомогло відігратися. Найближчим до того, щоб зрівняти рахунок, був новачок «Шахтаря» Лассіна Траоре, але воротар потягнув удар.

На початку другого тайму на поле замість Тете вийшов Марлос, який вже на 51 хвилині отримав свій момент у штрафному і пробив низом після подачі від Педрінью. Йоргос Атанасіадіс забрав м’яч до рук після рикошету від гравця «Шерифа». Далі «гірники» створювали момент за моментом, по воротах били Фернандо, Траоре, Марлон, Педрінью, Додо, проте все невдало.

На 62 хвилині Крістіано, залишений без нагляду, знову розігнав атаку по флангу та подав у штрафний майданчик «Шахтаря», де Момо Янсане ударом головою подвоїв перевагу «Шерифа». За 15 хвилин Траоре міг оформити дубль – до рахунку 3:0 не вистачило декілька сантиметрів. Вже за дві хвилини «Шериф» увірвався в атаку 4 у 2, капітан господарів Франк Кастаньєда потужно пробив по воротах – П’ятов парирує, а Марлос вибив на кутовий.

Статистика другого тайму, як і першого, свідчила про перевагу «Шахтаря» на полі у володінні м’ячем, за кількістю пасів та ударів по воротах, але українському клубу так і не вдалося відіграти хоча б один м’яч. «Шериф» провів дуже грамотно дебютний матч, що забезпечило йому перемогу.

Додамо, що «Шериф» — молдовський футбольний клуб з Тирасполя, багаторазовий чемпіон Молдови, який вперше у своїй історії пробився до групового етапу Ліги чемпіонів. Із «Шахтарем» зустрічався на полі чотири рази. Зокрема, у сезоні 2003/2004 «Шериф» поступився гірникам 0:2 за сумою двох зустрічей у другому кваліфікаційному раунді ЛЧ, а в Кубку співдружності двічі переміг український клуб – у 2006 та 2009 роках. З 2020 головним тренером тираспольського клубу є українець Юрій Вернидуб, який раніше тренував запорізький «Металург» та луганську «Зорю».

Наступний матч «Шахтар» проведе проти міланського «Інтера» у Києві 28 вересня, натомість «Шериф» цього ж дня зустрінеться із мадридським «Реалом».