Шейхет: Німецька ідеологія перекладає вину за Голокост на українців і поляків

17:35, 29 січня 2013

Сучасна німецька ідеологія намагається перекласти відповідальність за Голокост на інші народи, зокрема на українців та поляків. Про це у своїй лекції в музеї «Тюрма на Лонцького» 28 січня розповів засновник Центру ім. Фаїни Петрякової Мейлах Шейхет.

«Важливим моментом є те, що український народ співчуває єврейському, і вони докладали всіх зусиль, щоб зменшити кількість жертв серед євреїв. Кількість українських праведників на сьогодні встановити неможливо, бо були втрачені зв’язки під час радянської системи. Лише після розвалу Радянського Союзу євреї почали розшук своїх рятівників, щоб подякувати. Тисячі галичан ризикували життям, рятуючи євреїв», - сказав Мейлах Шейхет. У своїй лекції він розповів, що за переховування євреїв нацисти страчували.

 «Цей великий злочин сучасна німецька ідеологія намагається перекласти на інші народи, особливо на українців та поляків за ті масові знищення, хоча і ті народи також постраждали», - розповів Мейлах Шейхет.

Він зауважив, що неправильно казати і писати «німецькі нацисти та колаборанти»: «Бо якщо писати це разом, то це урівнює відповідальність. Наші духовні закони говорять, що той, хто вмотивовує, несе значно більшу відповідальність, ніж виконавець. Тому німецькі нацисти відповідальні не лише за знищення євреїв, але й за вмотивування до дій перед українським народом».

Під час лекції Мейлах Шейхет також розповів, що війну у Львові пережило не більше тисячі євреїв.

Як інформував ZAXID.NET, 27 січня у Львові вшанували жертв Голокосту спільною молитвою та хвилиною мовчання. Заступник міського голови з гуманітарних питань Василь Косів під час вшанування жертв Голокосту сказав, що після Другої світової війни, на початку 50-х років, місто залишилось фактично без львів’ян, і залишилося не більше 10% тих, хто жив тут до війни.

Нагадаємо, 2010 року у Львові пройшла молитовна хода «Марш життя», а також мітинг-жалоба в пам'ять жертв Голокосту. У Львів приїхали 11 осіб – нащадків німецьких солдатів, щоб вибачитись перед єврейським народом за Голокост.

Додамо, що 2012 року уряд Німеччини прийняв рішення підвищити розмір компенсацій жертвам Голокосту.