Ще один заступник Абромавичуса подав у відставку

18:35, 3 лютого 2016

Заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса Максим Нефьодов подав у відставку услід за своїм шефом.

«Друзі, сьогодні я прийняв важке рішення разом із міністром залишити посаду держслужбовця в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України. Ми багато чого досягли, планів у нас ще більше, але ми бачимо перешкоди, які не дозволяють реалізувати задумане», – написав він у Facebook у середу, 3 лютого.

За словами Нефьодова, він не політик, а менеджер.

«Я не політик, а менеджер, я на посаді доти, доки там можу приносити більшу користь країні, ніж не на посаді. Цей час сплив», – заявив заступник Абромавичуса.

Він подякував усім, хто з ним працював, а також попросив вибачення в тих, кому не зміг допомогти. При цьому Нефьодов не вважає свій вчинок втечею.

«Чи є це втеча? Ні. Я готовий працювати на державу, готовий також приносити користь у іншій якості, як волонтер та активіст, радник чи експерт. Але зараз продовжувати працювати так – це “смерть від тисячі порізів”. Мало користі, багато спалених сил, які можна використати для реформ значно корисніше. Чи кидаю я все, над чим працював?

Ні. Я готовий і хочу, і навіть наполягаю на тому, аби цивілізовано і якісно передати справи. Я буду продовжувати робити все, що можу, аби допомогти довести до кінця реформи, за які відповідаю, в першу чергу, Система електронних державних закупівель ProZorro, а також лібералізацію регулювань щодо ВЕД, порталу міжнародної допомоги, питання щодо утилізації сміття, реформу технічного регулювання тощо», – заявив він.

Перед цим у відставку подала заступниця Абромавичуса Юлія Клименко.

Як повідомляв ZAXID.NET, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус після 14 місяців роботи заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки й активної протидії реформам, які провадить його команда.

«Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра. Причина – різка активізація блокування системних і важливих реформ у нашій країні», – сказав він на прес-конференції в Києві в середу.

«Це вже не просто відсутність підтримки або політичної волі. Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім’ї до нав’язування під великим тиском сумнівних осіб у мою команду й на ключові посади в держпідприємствах», – додав Абромавичус.

Міністр зазначив, що його рішення – не емоційне, воно зумовлене тим, що за наявної системи він і зібрана ним команда не можуть бути ефективними, оскільки на неї дуже сильно тиснуть.

Основною протидією останнім часом Абромавичус назвав одного з лідерів фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка.

За заявами міністра Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) порушило справу.