Що не так із правами людини в Україні?

16:28, 10 грудня 2020

72 роки тому, саме 10 грудня, була прийнята Загальна декларація прав людини, яка стала початком правового захисту людей на міжнародному рівні.

Хоча система захисту досить розвинена — проблем у цій сфері не зменшилось. В Україні 24 036 звернень до Уповноваженого ВР з прав людини, на Львівщині — 1 310 звернень.

Хотілося б, щоб більше уваги приділялося захисту соціально-економічних та екологічних прав, адже це стосується кожного. Умови забезпечення прав людини залежать від дій правоохоронних органів, судової гілки влади. Та багато можуть зробити і органи місцевого самоврядування спільно з державною владою:

1. Відкривати ЦНАПи, особливо мобільні. Це про доступність, прозорість та якість державних послуг. Сприятиме зростанню кількості робочих місць навіть в невеликих населених пунктах. Буде забезпечувати ефективну реалізацію права на інформацію та низку соціально-економічних прав (отримання пільг тощо).

2. Удосконалювати надання адміністративних послуг електронно. Зробить адміністративні послуги логічними, зручними, зрозумілими, без корупційних ризиків та часових затрат.

3. Сприяти відкриттю центрів з надання безкоштовної юридичної допомоги. Забезпечить рівний доступ до правосуддя, щоб громадяни могли реалізувати своє право на захист та правову допомогу. Особливо це стосується найменш захищених верств.

Але як показує світова практики права людини найкраще забезпечені в розвинених і багатих країнах. Тому наше основне завдання працювати над конкурентоспроможністю України та Львівщини зокрема.