Львів – місто звуків, голосів та запаху кави. Зараз середньовічне місто пахне каналізаційними стоками. Щоранку і щоночі львів’яни нарікають на нестерпні аромати. Хто чи що смердить і як має пахнути Львів?
Фактично реконструкція сучасного водного господарства це на 70% мережі і лише 30% - колектори. А у Львові колектор один. Хоча в сучасних містах таких очисних споруд має бути кілька.
«У нас одним колектором протікають і побутові, і виробничі, і дощові стоки ну і таким чином вся ця маса стікає до колектора і в певні моменти все це спричиняє запах. Перш за все, у бездощову погоду потік обезводнений, маса відкладається на стінках, і в суху погоду все це піднімається нагору», - пояснює докторант кафедри гідравліки та сантехніки НУ "Львівська політехніка" Володимир Жук.
Місто вже раз пропонувало фахівцям кафедри розробити механізм, який врятує від запаху. І тут навіть придумали примусове вентилювання каналізаційних мереж. Але щоб все довести до пуття, потрібні гроші. А от львів’янам на гроші байдуже. Вони потерпають від цього запаху і вдома, і на роботі, і вдень, і вночі. Найбільш потерпають хворі на астму та алергію. У лікарнях підтверджують - алергетики все частіше звертаються по допомогу. Але сморід може викликати алергію і в здорових людей.
Дивіться детальніше сьогодні, 6 вересня, о 21.00 в ток-шоу «Відверта розмова» на каналі 24.