Щоб будні не були сірими

Що робити у Львові від понеділка до п’ятниці

15:01, 30 січня 2017

Робочий тиждень не означає, що у місті не відбувається нічого цікавого. Культурне життя Львова пропонує багато цікавого щодня. ZAXID.NET зібрав путівник по усім видам мистецтва та дням тижня.

Понеділок

Балет Раду Поклітару «Довгий різдвяний обід» 30 січня, 19:00, театр опери та балету

Одна із найкращих постановок відомого українського хореографа Раду Поклітару. Балет на одну дію на музику Антоніо Вівальді за мотивами однойменної п’єси Торнтона Вайлдера представляє у Львові театр «Київ модерн балет».

«Довгий різдвяний обід» - це балет-роздум про швидкоплинність життя, про те, якими суєтними, марними справами ми наповнюємо дорогоцінні хвилини, години, роки нашого існування на землі.

У низці застіль та святкувань проходять перед нами долі людей. І усе це – мовою сучасного танцю.

Вівторок

Фільм Мартіна Скорсезе «Мовчання» До 8 лютого, «Планета кіно»

Довгоочікувана епічна картина Мартіна Скорсезе «Мовчання» розповідає про трагічну долю католиків у Японії. Події розгортаються в Японії в XVII столітті. Священики-єзуїти отець Себастьян Родрігес (Ендрю Гарфілд) і отець Франциско Гаррпе (Адам Драйвер) хочуть розшукати у Японії поселення християн та, головне, отця Кріштована Феррейру (Ліам Нісон), їх духовного наставника.

Проповідники знаходять загнаних у підпілля та заляканих людей. Сюжет фільму ґрунтується на однойменній книзі Сюсаку Ендо. Скорсезе планував екранізацію цього роману починаючи з 1988 року. Режисер планував зняти фільм відразу після «Останньої спокути Христа», проте на другий релігійний фільм поспіль не зміг отримати коштів.

Цікаво, що Скорсезе у дитинстві прислужував у церкві, вчився у духовній семінарії та збирався займатися богослов'ям. «Мовчання» триває майже три години, фільм побудований на скупих діалогах і повторах. Дивитись його важко, проте аж ніяк не нудно. І це великою мірою є заслугою оператора Родріго Прієто, який і став єдиним, кого за «Мовчання» номінували на «Оскар». Робота справді видатна від майстра, який працював з Гонсалесом Іньярріту, Альмодоваром, Енгом Лі тощо.

Середа

Виставка «Гуцульське Різдво» у Національному музеї імені Андрея Шептицького

1 лютого стане останньою можливістю подивитись масштабну виставку «Гуцульське Різдво». Виставка з фондів музею і приватних збірок фахівці поєднала унікальні речі, датовані XIX – першою третиною XX століть. В експозиції музейники зробили кілька акцентів - «Різдво», «Ґазді», «Коляда», «Ґаздиня» та «Йордан».

Завершальним акордом виставки стане зустріч з колекціонером, художником, дослідником творів гуцульського мистецтва, упорядником мистецьких альбомів, заступником директора Інституту колекціонерства українських мистецьких пам’яток при НТШ у Львові Тарасом Лозинським, яка відбудеться о 16:00.

Четвер

Виставка плакатів Альфонса Мухи. До 28 лютого, Музей етнографії та художнього промислу

Перлина експозиції – плакат розміром 210х300 см «Глибоке вшанування від Нестле» зі збірки Музею, присвячений ювілею коронації Британської королеви Вікторії, який не експонувався понад 100 років, а у 2016 році був реставрований для представлення на виставці «Ефемероїди», що тривала в Києві в «Мистецькому Арсеналі» протягом листопада 2016 року. Плакат було надруковано ще за життя автора у трьох фрагментах, у львівському примірнику їх так ніколи й не з'єднували. Це зробили лише цьогоріч львівські реставратори.

Крім цього монументального твору глядачі зможуть побачити інші плакати Альфонса Мухи й не тільки. Усі твори на виставці – із львівської колекції.

Творчість Альфонса Мухи – видатного представника стилю «сецесії», чеха за походженням, який працював у Франції, представлена у збірці фонду графіки Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН України 28 роботами. Ця колекція була сформована понад 100 років тому, є найбільшою в Європі й не має аналогів навіть на батьківщині художника.

Уперше кольорові літографії АльфонсаМухи з’явилися у Львові у 1897 р на виставці плакатного мистецтва, організованій Міським промисловим музеєм. Згодом, у квітні 1900 р., виставку сецесійних творів організувало Товариство приятелів красних мистецтв, у залах якого крім меблів, естампів, виробів зі скла і порцеляни, демонструвалися плакати Грассе та Мухи. Тоді й була започаткована колекція літографій Мухи у фонді графіки Міського промислового музею – нині Музею етнографії та художнього промислу ІН НАН.

П’ятниця

Концерт гурту «Пропала Грамота» 03 лютого 2017, 20:00, Underground Club

Легендарний український гурт з Кам’янця-Подільського «Пропала Грамота» виступить у Львові з сольним концертом. Група обіцяє зіграти старе по-новому. Це буде перший концерт після тривалої, 6 річної відпустки й для тих, хто пам’ятає, і для тих, хто хоче почути вперше.

А далі – наповнений різноманітними культурними подіями вікенд.