Нині фінансова культура населення різко падає, так само як і його довіра до фінансових інституцій, через що низка законів про пенсійне забезпечення, фінансові послуги, державне регулювання ринку фінансових послуг не можуть виконуватися в повному обсязі. Про це зазначив під час конференції щодо підвищення фінансової культури населення на Закарпатті голова наукової ради Українського науково-дослідного інституту права та економічних досліджень, кандидат економічних наук Олександр Залєтов. За його словами, питанням фінансової культури займалися нефахівці. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Закарпатської ОДА.
"У нинішніх умовах економіка України, як й інших країн, потребує диверсифікації, а особливо - рівноправний розвиток всіх учасників фінансового сектору, - констатував Олександр Залєтов. - Втілити це не так просто, тож роль професіоналів тут значна". Неабияк, на його думку, потрібні фахівці, які б підвищували обізнаність населення й водночас захищали його інтереси у взаєминах з фінансовими інститутами. "Єврокомісія рекомендує країнам Східної Європи не лише залучати закордонні інвестиції, а й розвивати інфраструктуру фінансового сектору, зокрема незалежне фінансове консультування, - пояснив кандидат економічних наук. - Аби втілити у життя пенсійну реформу, запровадити систему обов’язкового медичного страхування тощо, країні потрібно понад 400 тисяч осіб - це ціла "армія" незалежних фінансових консультантів".
Поки що виші не в змозі підготувати таку кількість фахівців цієї сфери. Відтак неодмінно треба розпочинати зі школи. Формувати ж фінансову культуру населення треба змалечку.
Також Олександр Залєтов відзначив, що на Закарпатті є велика підтримка влади і розуміння потреби створення такої інституції, як незалежне фінансове консультування.
На конференції йшлося і про пенсійну реформу. Виступаючи з цього питання, начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек зазначила, що нова пенсійна система, особливо її накопичувальна частина, спрямована на виховання економічної самостійності та відповідальності громадян за стан особистого матеріального добробуту після виходу на пенсію.
За результатами науково-практичної конференції було прийнято резолюцію. Аби підвищити фінансову культуру населення облдержадміністрації рекомендовано створити експертно-координаційну групу з питань підвищення фінансової культури населення, доручено Українському науково-дослідному інституту права та економічних досліджень укласти договори про співпрацю з навчальними закладами та центрами зайнятості, іншими організаціями та установами області.