Для того, щоб стати справді європейською країною, Україні потрібно, передусім, реанімувати село. Якщо цього не зробити, Україна не побачить себе у Європі, незважаючи на різноманітні підписані на державному рівні угоди. Про це сьогодні, 13 лютого, заявив бід час брифінгу журналістам філософ Мирослав Попович.
"Перше, що відрізняє і відриває нас від Європи - це злиденний стан, у якому перебуває наше село, - наголосив він. - Коли я був у Швейцарії, і, шукаючи пошту, зайшов аж у село, то зрозумів, що це не місто лише за тим, що незнайомі перехожі віталися зі мною. А усе тому, що Європа живе на внутрішньому ринку: більшість з того, що вона виробляє, вона сама споживає, бо європейці мають гроші, щоб це купити. Поки у нас буде вузький внутрішній ринок, ми будемо типовою постколоніальною країною, яка буде ввозити усе з-за кордну: вугілля, метали… І тоді зразу буде видно, що ми азіати - усе населення буде жити біля кордону, в портових містах.
Мирослав Попович також додав, що на сьогодні українське село "не спроможне дати Стусів і своїх Дзюб". "Тому що там немає бібліотек, нікого немає, усі повтікали і усе валиться. Якщо так буде далі, ми ніколи ніякої Європи не побачимо, - резюмував він.