Щоб впровадити в Україні скандинавську модель влади, потрібно з’ясувати, для чого це потрібно

12:46, 27 лютого 2008

"На рівні держави у нас багато різних законів, нормативних актів, багато програм, які би мали запроваджувати рівні права і можливості жінок і чоловіків, що є запорукою демократичного суспільства. Однак немає механізму реалізації цих законів", - зазначила сьогодні, 27 лютого, на засіданні прес-клубу реформ консультант проекту "Рівні права і можливості - запорука демократичного суспільства" Оксана Порайко.

"Щоб впровадити в Україні скандинавську модель влади - паритет між жінками та чоловіками в радах та адміністраціях, потрібно налагодити співпрацю між представниками влади, громадськими організаціями і депутатами. А також важливо зрозуміти, для чого це нам потрібно, щоб і чоловіки і жінки були представлені у владі. Бо, якщо ми цього не розуміємо, то ми й не працюватимемо у цьому керунку. І якщо ми ставимо різні вимоги до чоловіків і жінок - це уже нерівність", - додала Оксана Порайко.

За словами ще одного консультанта проекту "Рівні права і можливості - запорука демократичного суспільства" Дарії Кульчицької, тендерна рівність - це коли акцентується увага на професіоналізмі, а не на статі тієї чи іншої людини.