Щоденники мундіалю

Сльози Роналду, перша нічия, нелегка перемога США

08:02, 17 червня 2014

У Бразилії минув ще один день чемпіонату світу з футболу, центральною подією якого став розгром португальської збірної німецькою командою з рахунком 4:0. Серед інших подій цього ігрового дня: нічия між збірними Ірану та Нігерії, а також драматична перемога команди США у грі зі збірною Гани.

Німеччина - Португалія 4:0

Поєдинок між Бундестімом та збірною Кріштіану Роналду був одним із найбільш очікуваних на цьому етапі ЧС-2014 і вболівальники, які дивилися цей матч, отримали всього сповна: перший хет-трик, грубе порушення і видалення з поля, неоднозначний пенальті, красиві голи і неприпустимі помилки. Ні для кого не було секретом, що саме німці є фаворитами у цій зустрічі, однак такого розгрому португальської збірної не очікував ніхто.

Цьогорічний чемпіонат світу в Бразилії уже претендує на титул одного із найбільш результативних. Також цей мундіаль може взяти першість за кількістю неоднозначних пенальті.

На 12 хвилині матчу суддя зустрічі призначає дещо спірний пенальті, зафіксувавши фол португальця Перейри проти німецького півзахисника Маріо Гьотце. Влучний і сильний постріл Томаса Мюллера не залишив португальському голкіперу жодного шансу - 1:0 і німці виходять вперед.

Збірна Німеччини диктувала правила і темп гри. За блискавичними атаками німців майже не було помітно зірки португальської збірної Кріштіану Роналду.

На 32 хвилині зустрічі португальський захист не справився з подачею з кутового німців, чим скористався захисник Бундестіма Матс Хуммельс, красиво пробивши головою - 2:0.

Португальці відверто нервували, чим дорого поплатилися. На 37 хвилині зустрічі португалець Пепе спочатку сфолив проти Томаса Мюллера, а потім намагався вдарити гравця головою, викрикуючи грубі слова. Червона картка була виправданою у цьому епізоді і португальці, програючи 2:0, залишилися у меншості.

Видалення Пепе. Фото: The Wall Street Journal.

У доданий час першого тайму Мюллер оформлює дубль і доводить рахунок до розгромного - 3:0. Команди вже могли й не виходити на поле, адже у другому таймі, граючи слабше і в меншості, португальці не могли нічого протиставити знаменитій німецькій машині. На 78 хвилині знову відзначився Мюллер, який став автором першого хет-трику ЧС-2014 у Бразилії.

Цікаво, що збірна Португалії зазнала нищівної поразки на тому ж стадіоні, де кількома днями раніше збірна Іспанії програла 1:5 у матчі з Нідерландами.

Іран - Нігерія 0:0

Цей матчі відверто був одним із найбільш нецікавих за усі дні чемпіонату. Від команд мало що очікували попередньо, але вони не спромоглися продемонструвати навіть цього.

Більше атакувала африканська команда, хоча виникали проблеми з реалізацією гольових моментів. Збірна Ірану мляво відбивалася. Нігерійцям таки вдалося один раз закотити м'яч у воротах суперників, однак суддя не зарахував цей гол через порушення під час атаки.

Цей матч став першим на ЧС-2014, де не забили жодного голу. Також зустріч Ірану та Нігерії завершилася першою на цьому мундіалі нічиєю.

Гана - США 1:2

Ще однією нічиєю виправдано міг завершитися матч між збірними Гани та США, де команди підготували справді драматичний фінал.

Збірній США вдалося відірватися вже на 1 хвилині, коли американець Клінт Демпсі забив у ворота Гани. Цей гол поки що вважається найшвидшим на мундіалі - американці забили на 29 секунді зустрічі.

Впродовж двох таймів збірна США намагалася втримати перевагу, тому грала доволі обережно. Натомість ганська команда не відрізнялася ні гострими атаками, ні цікавими моментами.

Інтрига матчу повернулася на 82 хвилині зустрічі, коли ганець Андре Айю зрівняв рахунок. Команда Гани стала грати агресивніше і, здавалося, навіть претендувала на перемогу.

Однак гол Джона Брукса на останніх хвилинах зустрічі перекреслив плани африканської команди і приніс першу перемогу американцям на ЧС-2014 у Бразилії.