Щодо концептуального бачення майбутнього Львова

14:13, 1 грудня 2017

Укотре повернутися до питання стратегії розвитку Львова мене спонукало обговорення змін, які плануються на площі Петрушевича.

Отож, на площі Петрушевича планують звести новий торгово-офісний центр, а також облаштувати під сквером двоповерховий підземний паркінг для 300 авто. З огляду на це у планах міської влади змінити там організацію руху, збудувавши нову дорогу.

Я обома руками «за» те, щоб у місті нарешті створювали сучасні паркувальні місця. Безперечно, що підтримую і побудову нових офісних центрів і торгових майданчиків. Адже це і збільшення податкових надходжень до бюджету і зростання кількості робочих місць.

У всьому цьому бачу одне «але». У нас ще далеко не використані інфраструктурні перспективи околиць міста. Натомість підприємці та влада вперто вирішили забудовувати саме центральну частину Львова. Але центр міста не гумовий.

Що означає спорудження нового торгово-офісного центру? Це, окрім згаданих позитивів, і велика проблема. Район на перехресті вулиць Франка та Зеленої, а також вулиці Шота Руставелі й без того надто завантажений. Тож з появою там ще одного великого центру транспортних проблем там не уникнути, навіть збудувавши нові розв’язки. Я переконаний, що плануючи і реалізовуючи будь-які проекти, в першу чергу потрібно думати про комфорт львів’ян.

Тож знову і знову повертаюся до проблеми концептуального бачення майбутнього Львова. Центральній історичній частині міста нарешті треба дати спокій. Місто має реалізовувати свої можливості в інших районах. А це, на моє глибоке переконання, можливо лише за умови розробки та ухвалення чіткої стратегії розвитку Львова. Стратегії, яка б акумулювала всі позитивні зміни, які ми хочемо бачити в місті.