Щороку кількість туристів, що приїжджають до Закарпаття, зростає не менш як на 50%. Кожен рік вводиться 7-12 нових туристичних об’єктів, близько сорока - у стадії реконструкції чи будівництва. На сьогодні практично сформовано схему розвитку туристично-рекреаційних та природно-заповідних територій - розроблено близько сотні інвестиційних проектів. Про це голова обласної адміністрації Олег Гаваші повідомив в інтерв’ю, що його ZAXID.NET 13 жовтня надала прес-служба ОДА.
"Ми - єдина область, яка може представити туристично-рекреаційний потенціал на рівні окремо взятого району, - сказав губернатор. - Так, створюються потужні туристичні комплекси в Міжгірському, Воловецькому, Рахівському, Мукачівському, Свалявському та інших районах, у розробці проект концепції розбудови туристично-рекреаційної території Усть-Чорнянського куща, велику увагу приділяємо створенню гірськолижних курортів на Великоберезнянщині - гора Красія та Перечинщині - полонина Руна. Чого тільки вартий санаторій "Джерела Міжгір’я", що будується в Соймах Міжгірського району і буде другим за величиною в державі. Практично на сьогодні сплановані найперспективніші туристично-рекреаційні території Закарпаття щодо розвитку гірськолижного туризму".
Проте невикористаним залишається потужний ресурс термальних і мінеральних вод, зазначив голова ОДА.
"Особливо хотів би наголосити на тому, що багато туристично-рекреаційних закладів створюється в гірських районах, де великою проблемою є зайнятість населення. З кожним роком зростає кількість зайнятих в сфері обслуговування туристів. Але тут слід говорити про створення мережі освітніх закладів - як середньоспеціальної ланки, яка б готувала кухарів та покоївок, так і вищої ланки. Сьогодні у вищих навчальних закладах області відкрито відділення туризму, але цього вкрай недостатньо", - вважає керівник області.
О.Гаваші також повідомив, що сьогодні деякі райони області мають від 40 до 50 відсотків надходжень від туристично-рекреаційної сфери. Наразі Закарпаття використовує свій природний потенціал десь на 20-30 відсотків.