Злоякісні новоутворення щороку виявляють більш як у 3 тисяч жителів Тернопільщини, а за той же період помирає від раку майже 1800 осіб, з них 35% - працездатного віку. Через запізнілу діагностику онкологічних захворювань залишається значною кількість хворих, які помирають протягом року після встановлення діагнозу (31-32%).
Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі Тернопільської ОДА, на сьогодні в області проживає понад 20 тис. осіб, які перенесли онкологічне захворювання. Рівень захворюваності та смертності від раку постійно підвищується через несприятливу екологічну ситуацію.
Попри це незадовільним є забезпечення лікувально-діагностичною апаратурою. Потребує капітального ремонту або заміни 80% апаратури, що істотно обмежує можливості проведення діагностики та лікування злоякісних новоутворень.
В області близько 21% хворих лікується в загально-лікувальній мережі, де немає фахівців відповідної кваліфікації, не створені умови для комплексного та комбінованого лікування з використанням не лише хірургічного, а й променевого та хіміотерапевтичного компонентів, неможливе адекватне та ефективне лікування, що відповідало б сучасним вимогам.
Фінансові ресурси, як обласного комунального клінічного онкологічного диспансеру, так і інших лікувально-профілактичних закладів області обмежені, що погіршує належне забезпечення онкологічних хворих хіміотерапевтичним лікуванням, без якого неможливе одужання хворого. У зв'язку з цим у 2-3 рази скорочується тривалість життя онкохворих, зростає кількість таких, які стають інвалідами.
З метою підвищення ефективності заходів з профілактики злоякісних новоутворень, підвищення якості профілактики онкологічних захворювань голова ОДА Юрій Чижмарь схвалив проект обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року. Тепер головне управління охорони здоров’я обласної державної адміністрації має подати проект Програми на розгляд чергової сесії обласної ради, а районні державні адміністрації, виконавчий комітет Тернопільської міської ради в місячний термін повинні розробити та подати на розгляд сесій відповідних рад аналогічні проекти програм місцевого рівня.
Проект Програми має на меті підвищення ефективності заходів з профілактики, своєчасного виявлення та лікування онкологічних захворювань, створення умов для продовження та поліпшення якості життя онкологічних хворих шляхом удосконалення методів діагностики та профілактики.
У проекті Програми чітко визначено напрямки діяльності, основні завдання та заходи обласної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, джерела її ресурсного забезпечення тощо.