Щороку на Львівщині близько 700 дітей отримують опіки

20:11, 7 листопада 2016

Ці тяжкі ушкодження На Львівщині щороку приблизно 700 дітей отримують опіки. І майже всі випадки, за статистикою лікарів, трапляються в побуті. А нерідко – ще й через необачність батьків. Тому уже декілька років поспіль львівські медики разом зі своїми американськими колегами із Бостона реалізують спільний проект «Проти опіків», щоб навчити батьків оберігати своїх дітей.

12-річний Назар та його дворічний брат опіки отримали обоє одразу, коли їхня мама готувала обід на електроплиті. Того дня плитка раптово перевернулась, а сини були поруч.

«Я мамі допомагав їсти готувати. Я часник чистив. Але я стояв спиною до плити і не бачив, але відчув, як стало щось пекти і я зразу відстрибнув», – розповів Назар.

«Йому то гаряче ще стекло по тілі. А молодший був одягнутий. Я зразу з нього той одяг зняла і їх двох – під холодну воду», – поділилась мама потерпілих хлопчиків пані Оксана.

Лікарський проект «Проти опіків» – це заняття з батьками і друковані буклети, які можна побачити навіть у маршрутці. Прості поради допоможуть правильно надати допомогу у перші п’ять хвилин.

«Потрібно зняти одяг, далі – охолодити місце, де є ушкоджені тканини. Можна охолодити шляхом занурення руки чи ноги у воду. Тому що чим швидше ми охолодимо тканини, тим меншою буде глибина опіку. І не мастити там всілякими кремами, оліями, яйця збивати, порошками присипати. Це не дуже актуально. Важливо захистити рану, накласти чисту суху стерильну пов’язку», – пояснив завідувач опікового центру 8-ї лікарні Василь Савчин.

Обпікаються найчастіше діти до 5 років і, як стверджують медики, саме через недогляд батьків. Для опіків третини тіла малюка достатньо лише однієї чашки окропу.

«Коли батьки тримають на руках маленьку дитинку і п’ють чай чи гарячу каву, дитинка рухається, підбиває і це все виливається на дитину, спричинюючи опіки обличчя, шиї, кінцівок», – зазначив начальник міського управління охорони здоров’я Володимир Зуб.

Саме опіки за частотою випадків – на другому місці в дитячому травматизмі. Але їхні наслідки залишаються на все життя. «Це все життя операції, дефекти, це все життя страждання, зокрема психологічні», – додав Володимир Зуб.

За останні роки, розповідають лікарі, у дітей значно поменшало електричних опіків. Зате почастішали хімічні – від домашніх засобів для прибирання.