Щороку на Львівщині утворюється 1 мільйон тонн сміття

12:25, 10 жовтня 2013

У Львівській області є понад 670 сміттєзвалищ із них 500 - стихійні. Про це 10 жовтня під час прес-конференції сказав заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Ганна Башта.

Вона зазначила, що за статистикою на Львівщині є 200 млн тонн відходів і щороку утворюється 1 мільйон тонн сміття. Водночас, за її словами, щороку ліквідовується від 100 до 200 сміттєзвалищ. «Стихійні сміттєзвалища забруднюють повітря і ґрунти, а також є засмічення лісів, парків, скверів та узбіч. Щоб вирішити цю проблему ми видаємо дозволи на сміттєзвалища, аби не було стихійних», – сказала Галина Башта.

Окрім цього, вона відзначила, що у Львові фактично немає проблем із стихійними сміттєзвалищами, а просто є засмічення доріг та скверів.

Своєю чергою начальник відділу екологічної безпеки та поводження з відходами Назар Сорока розповів, що щороку на людину в області утворюється 300 кг твердих побутових відходів. За його словами, органи місцевого самоврядування забезпечують ліквідацію несанкціонованих сміттєзвалищ, однак право накладати штрафи має лише екологічна інспекція.

Ганна Башта пояснила, що в українському законодавстві взагалі немає терміну «сміттєзвалище», а є лише поняття «полігону». За її словами, для полігону має бути розроблений проект щодо переробки сміття, ділянка повинна бути санкціонованою, мають бути висновки експертизи, а, крім того, повинна побудована сортувальна лінія.

Додамо, що зі семи ділянок, які запропонувала влада Львівщини, наразі виділили і розглядають три варіанти для розміщення нового сміттєзвалища та сміттєпереробного комплексу.

Нагадаємо, за попередніми оцінками для закриття і рекультивації території Грибовицького сміттєзвалища потрібно 302 млн грн і 10 років.