Щороку серед чорнобильців залишається все менше здорових, - медик

17:00, 20 квітня 2011

З кожним роком зменшується кількість медично визнаних здоровими осіб серед чорнобильців. Про це 20 квітня у межах науково-практичної конференції «Медико-соціальні аспекти наслідків Чорнобильської катастрофи через 25 років» зазначила головний лікар Львівського державного обласного спеціалізованого диспансеру радіаційного захисту населення Тетяна Пошивак.

«За результатами диспансеризації, кількість визнаних здоровими у Львівській області серед евакуйованих становить 4,9 %, в Україні цей показник ще нижчий – 2,75%. І з кожним роком зменшується відсоток визнаних здоровими серед ліквідаторів: на сьогодні це: у Львівській області – 9,3%, в Україні – 4,89%. Медична допомога потерпілому населенню надає мережа лікувально-профілактичних закладів, основна складова якого –Львівський обласний спеціалізований диспансер радіаційного населення. У нас на диспансерному обліку перебуває 4 ліквідатори з променевою хворобою. Ці ліквідатори постійно знаходяться під наглядом і лікуванням. По можливості, вони скеровуються щороку в Київський центр радіаційної медицини, який на сьогодні має статус національного», - зазначила Тетяна Пошивак.

За її словами, на сьогодні не достатнім є диспансерний нагляд в Миколаївському, Турківському, Жовківському районах.

«Показники поширеності захворювань і захворюваності дорослого населення, що  постраждало від Чорнобильської катастрофи, залишаються стабільними впродовж останніх трьох років. Найвищі показники поширюваності в Самбірському Пустомитівському районах, у Дрогобичі. Найнижчі - у Турківському, Радехівському, Миколаївському районах; показники захворюваності найвищі - у Мостиському, Бродівському, Самбірському, Пустомитівському районах, найнижчі – у Городоцькому, Радехівському, Турківському, Яворівському районах», - поінформувала лікар.

«На сьогодні доведено значне зростання захворюваності на рак щитоподібної залози після Чорнобильської катастрофи серед осіб групи підвищеного ризику, які на час аварії були дітьми (від 0 до 18 років). В області є 8 таких молодих осіб-чорнобильців з раком щитоподібної залози», - зазначила Тетяна Пошивак.

За представленою нею інформацією, серед потерпілого населення області 1183 осіб визнано інвалідами внаслідок аварії на ЧАЕС, в тому числі 18 дітей; у  2010 році первинно визнано інвалідами серед дорослого населення у 43 осіб. Показник смертності дорослого населення становить 11,2%, по Україні – 15,3%. Серед чорнобильців, як і серед іншого населення Львівщини, на першому місці серед причин смертності є - хвороби системи кровообігу, на другому – онкозахворювання, на третьому – хвороби органів травлення.

Нагадаємо, сьогодні видатки на чорнобильців – лише 14% від мінімальної потреби.