Щороку українці купують іноземних ліків на $2 млрд, – Грищенко

14:55, 11 квітня 2013

Більшість іноземних ліків, на які українці щорічно витрачають понад 2 млрд дол., можна виробляти в Україні. Про це зазначив віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко під час наради з питань розвитку вітчизняного фармацевтичного ринку.

Конкуренція на вітчизняному фармацевтичному ринку посилюється, зростає його привабливість, зокрема, і для іноземних компаній. «Лише за минулий рік ринок виріс на 15% і склав 34,2 млрд грн. Це – суттєвий показник. На тлі глобальної фінансової турбулентності вітчизняна фармгалузь демонструє стійке зростання: торік вітчизняні підприємства реалізовували на внутрішньому ринку на 16,7% продукції більше, ніж 2011 року, всього на 9,7 млрд грн», – цитує віце-прем’єр-міністра УНІАН.

Серед негативних тенденцій на вітчизняному фармацевтичному ринку Костянтин Грищенко вказав на те, що з ліків, які продаються в аптеках, шість – українського виробництва, але дві третини усіх грошей споживачів припадає на іноземних виробників, які здебільшого продають такі самі препарати, але в кілька разів дорожче.

Тож «стратегічна мета керівництва держави – збільшити доступність лікарських засобів для українських громадян та розширити власне виробництво ліків», – наголосив віце-прем’єр-міністр.

На нараді йшлося також «про розширення реімбурсації на нові групи лікарських засобів, запровадження обов’язкового соціального медстрахування на забезпечення лікарськими засобами, можливості запровадження обов’язкового індивідуального маркування кожної упаковки ліків та розширення можливостей для експорту українських ліків».

Нагадаємо, українці на іноземні ліки витрачають 70% коштів.

З 1 березня набув чинності закон про ліцензування імпортних медикаментів. Згідно з ним, всі іноземні ліки доведеться паспортизувати. У профільному міністерстві закликають не панікувати і переконують, що ліки навіть подешевшають. Аптекарі ж запевняють, що деякі медикаменти зникнуть з полиць і з’явиться контрабанда.