Щороку в Україні 24 тисячі немовлят народжуються передчасно

16:20, 18 листопада 2015

Цього року світ вже п’ятий рік поспіль відзначає Всесвітній день передчасно народжених дітей. На знак підтримки їх та їхніх батьків відомі будівлі світу підсвічують фіолетовим кольором. Цього року колір свого фасаду на один вечір змінив і Львівський оперний театр.

Тим часом теплу зустріч для батьків і їхніх вже доросліших дітей влаштувало відділення патології новонароджених Львівської обласної клінічної лікарні. Серед діточок – як пацієнти, які лежали у реанімаційному відділенні кілька місяців тому, так і дітки, яких тут доглядали ще кілька років тому.

Своєю історією ділиться мама Катрусі Ірина Бердаль-Шевчик. Вперше свою донечку вона побачила тиждень після пологів. Тоді дівчинка лежала в реанімаційному відділенні і три місяці була підключена до апарату штучного дихання, бо самостійно цього робити не могла. Упродовж цього часу мати щодня навідувала донечку.

«Ми пішли на планове обстеження і нам сказали, що було би добре полежати кілька днів на збереженні. Через три дні мені зробили кесарів розтин у критичному стані. Моя дівчинка народилася вагою 900 грамів, у довжину мала 33 сантиметри. Це був 28-й тиждень вагітності. Це було важко, але я знала, що все буде добре. Наша дорога була дуже довга, ми були в ангела під крилом», – згадує мама Катрусі.

Непосидючі двійнята Дмитрик і Данилко при народженні важили трішки більше кілограма кожен. «Було страшно. Ми хвилювалися, бо вага маленька, термін маленький. У реанімації вони були два місяці», – каже мама Ольга Вашак.

Кожного такого пацієнта виходжують у патологічному відділенні. Після пологів малюків одразу реанімують, для них готують теплий кувез, в якому налаштовують оптимальну температуру та рівень вологості. Штучні апарати, під’єднані до діток, постачають їм їжу, підтримують дихання і серцебиття.

Однак після такого догляду ризики для здоров’я залишаються.

«Передчасно народжені дітки можуть погано бачити і погано чути, можуть мати недостатньо розвинену центральну нервову систему. Тому з перших днів їхнього життя ми стараємося забезпечити їм умови, які нагадують материнське лоно. Ми залучаємо і маму, і батька максимально разом, щоб вони спілкувалися з дитиною, якщо вона маленька і зовсім не може дихати», – пояснює неонатолог Леся Бонецька.

До відзначення цього дня Україна приєдналася вперше. У Львові ж, окрім зустрічі батьків і дітей, фіолетовим кольором підсвітили фасад оперного театру.