Щороку від куріння помирає 120-140 тисяч українців

10:38, 15 листопада 2012

Щорічно третього четверга листопада міжнародна громадськість відзначає день відмови від куріння. Цей день був започаткований Американським онкологічним товариством у 1977 році, інформує прес-служба ГУОЗ ЛОДА.

Його мета — сприяти зниженню поширеності тютюнової залежності, залучення до боротьби проти паління всіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління й інформування суспільства про згубний вплив тютюну на здоров’я.

Куріння є третім чинником ризику виникнення інсульту та інфаркту, а також першим чинником розвитку раку легенів. Щороку в Україні внаслідок куріння помирає 120-140 тис. осіб.

Відповідно до визначення ВООЗ, курцем вважають людину, яка випалює, принаймні, одну цигарку за день упродовж не менше як 12 місяців. Сьогодні у світі налічується 1,5 млрд курців.

За рівнем поширення куріння Україна посідає сьоме місце з кінця серед 132 країн світу. У нас палять 67% чоловіків і 20% жінок.

Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я  зробили висновок, що смертність серед курців:

- на 30-80% вище, ніж у некурців;

- серед хворих на рак в різній формі 95% палять;

- серед померлих від хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) не менше 75% курців;

- смертність від раку легень серед курців вища у 20 разів;

- стенокардія у курців зустрічається частіше у 13 разів;

- інфаркт міокарда уражує курців в 12 разів частіше (особливо до 40 років);

- виразка шлунка буває у курців частіше в 10 разів.

Майже 9 років тому країни-члени Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я підписали текст Рамкової конвенції, спрямованої на скорочення споживання тютюну. Одним з найдієвіших та найефективніших заходів є поступове підвищення податків на тютюнові вироби, що зумовлює реальне підвищення ціни на них. Стратегія поступового підвищення податків на тютюнові вироби водночас дає додаткові надходження до бюджету та спонукає зменшувати споживання тютюнових виробів.

Окрім цього, країни, що підписали Рамкову конвенцію, зобов’язані захищати громадян від впливу тютюнового диму в публічних місцях, а виробники та імпортери зобов’язані надавати органам влади інформацію про складники тютюнових виробів.

Країна, що прагне розвитку, не може собі дозволити пов’язаних з курінням втрат серед економічно активної групи населення.

Тож подбайте про своє здоров’я – відмовтеся від шкідливої звички.