Щойно українські ТЕС і ТЕЦ почали переходити на вугілля, МВФ закликав скасувати субсидії

20:52, 18 червня 2016

Міжнародний валютний фонд закликає країни ліквідувати субсидії на енергію з викопних видів палива.

Про це заявила в п'ятницю глава фонду Крістін Лагард на фінансовій конференції у Відні, передає "РИА Новости".

"З боку МВФ ми позначили два однаково важливі моменти, перший з яких полягає в тому, щоб прибрати в усьому світі субсидії на споживання електричної енергії, що виробляється на викопному паливі", - цитує слова Лагард агентство Рейтер.

В якості другої важливої пропозиції, на думку МВФ, Лагард вказала на необхідність створення механізму, що відповідає за визначення вартості викидів діоксиду вуглецю в атмосферу. Його основною метою стане стримування кількості шкідливих викидів, з якими пов'язують явище глобального потепління. До слова, наприкінці травня Лагард також відзначала, що найбільш ефективною стратегією зниження шкідливих викидів в атмосферу може стати введення плати за викиди вуглекислого газу.

Тим часом, українські теплоелектростанції та теплоелектроцентралі, зокрема Дарницька ТЕС, Сумська ТЕЦ і Чернігівська ТЕЦ, нині реалізують проекти із заміщення дорого газу дешевшим вугіллям внутрішнього видобутку, проводячи для цього реконструкцію відповідних блоків та котлів. Про це повідомив директор компанії "Укртеплоенерго", яка проводить відповідну реконструкцію, Олександр Корчинський, передає epravda.com.ua.

"На Дарницькій ТЕЦ на сьогодні здійснюється переклад п'ятого котла з газу на вугільне паливо. Вартість цих робіт складе 14,2 млн гривень, економія газу до кінця цього року досягне 3,6 млрд кубометрів, при цьому, економічний ефект такої модернізації очікується в розмірі 47 млн гривень", - сказав Корчинський.

Така модернізація устаткування ТЕС і ТЕЦ, за словами Корчинського, дозволяє знизити тариф на відпуск ними теплову енергію.

"Ми виконали частину робіт і частково замінили газ на вугілля, що дозволило знизити тариф на відпуск теплової енергії з 1279 до 1204 гривні/Гкал", - додав він.

"Також проводитися переоснащення Сумської та Чернігівської ТЕЦ, що теж дозволить скоротити витрату газу і збільшити рівень споживання вугілля. Ми плануємо досягти скорочення використання газу на Сумській ТЕЦ у розмірі 5,3 млн кубометрів з прогнозованим економічному ефектом 18 млн гривень. У Сумах модернізація дозволила знизити тариф з 1347 до 1270 гривень/Гкал", - сказав Корчинський.