Шість львівських сімей покинули свої квартири через загрозу обвалу

У стінах будинку на вул. Стороженка, поруч із яким ведуть будівництво, утворилися тріщини

20:01, 2 вересня 2019

У будинку на вул. Стороженка, 37 мешканці шести квартир тимчасово покинули власні помешкання. Все через замокання підвалу. Через підмивання водою у будинку утворилися тріщини. Аби оцінити небезпеку для людей, на місце виїхала комісія, яку спеціально створили в районній адміністрації.

Пані Лариса демонструє свою квартиру, стіни якої впритул прилягають до нового будівництва. Уже третю добу жінка зі сім'єю не ризикує ночувати вдома. Також покинули власні оселі ще п'ять родин.

«Страшно, Вже хвора людина стала. Як сплю, мені здається, що диван падає після того, як вони почали рити той котлован. Будинок тремтів так, що аж скрипів», – розповіла Лариса, мешканка будинку на вул. Стороженка, 37.

Мешканці нарікають: проблеми почались після риття котловану на будівництві, яке розташоване поруч. Останньою краплею стала стихія наприкінці минулого тижня. Вода затопила підвал і утворились тріщини.

«У ніч із п'ятниці на суботу внаслідок дощів і за попереднього промивання з котловану із ґрунтовими водами стався обвал земельних підлог підвалу і внаслідок цього стіни несучі дали ще більш глибокі тріщини», – запевняє мешканець будинку на вул. Стороженка, 37 Василь Штинда.

«Ще у 2018 році «Буделектромонтаж» замовив експертизу в НДІ «Проектреконструкція». Зробили звіт, що треба було зробити замовнику перед риттям котловану, щоб приступити до початку будівництва. Тут перелік робіт: від необхідності повністю укріпити будинок зі всіх сторін, скріпити їх швелерами до недопущення попадання вод під фундамент. За цей час жодної дії не було зроблено», – демонструє документи мешканець будинку на вул. Стороженка, 37 Андрій Бабин.

А у понеділок, 2 вересня, на місце прибула спеціальна комісія, яку створили у районній адміністрації. Висновки, за словами чиновників, робити ще рано.

«Тут вплинув і термін експлуатації і саме будівництво. Це в комплексі дало такий негативний результат. Попередні висновки проводив сам забудовник, це було в 2018 році. Там є певні зауваження, які він мав зробити. Тобто привести будинок до належного стану. Він наразі їх не виконав. Зараз будемо проводити додаткові зустрічі і приймати глобальні рішення», – пояснив заступник голови Залізничної РА з питань ЖКГ Ігор Герич.

Роботи на ділянці поруч із будинком тривають вже півроку. Генпідрядник стверджує: через його котлован не може відбуватися підтоплення фундаменту будинку. Адже він розміщений набагато нижче.

«Я їм казав, що я побудую його. Тоді ми знову по факту зафіксуємо всі тріщини і ми зробимо ремонт або вони зроблять самі його, а ми компенсуємо. Чекаємо середи, тієї комісії, вона дасть висновки, а по нашому будинку, то в нас є діючий дозвіл. Ну, поки що ми на декілька днів призупиняємося», – зазначив директор компанії генпідрядника Віктор Лозюк.

Наступного разу комісія збереться у середу, 4 вересня. До огляду залучать експертів із будівництва.