Рішення про заборону роботи шкіл і дитсадків у «червоній» зоні спільно прийматимуть державна та регіональна комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС). Про це сьогодні, 16 вересня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на засіданні Кабміну.
Також уряд змінив правила віднесення регіонів до «червоної» зони. Згідно з ними, найвищий рівень епідеміологічної небезпеки в регіонах буде вводитися за умови п’ятикратного перевищення середньої по країні захворюваності на коронавірус.
За новими правилами, рішення про те, які обмеження вводити у «червоній» зоні, а які – ні, урядова комісія ТЕБ і НС прийматиме спільно з регіональними комісіями.
«Проектом акта пропонується внести зміни до постанови уряду від 22 липня №641 і передбачити, що “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється спільним рішенням державної та регіональної комісій з питань ТЕБ та НС в разі завантаженості більше 75% ліжок в лікарнях регіону протягом 5 днів поспіль і перевищення середнього рівня захворюваності на 100 тис. населення за 14 днів більше ніж у п’ять разів», – сказав на засіданні уряду міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, якого процитувала агенція «Інтерфакс-Україна».
«Протиепідемічні обмеження і їх кількість на території з “червоним” рівнем небезпеки будуть визначатися спільним рішенням державної та регіональної комісій з ТЕБ і НС із переліку, визначеного постановою. Це може бути закриття всіх сфер або поступове обмеження деяких сфер, які в конкретному регіоні призводять до спалахів хвороби », – додав міністр.
Також уряд послабив карантині обмеження в «помаранчевій» зоні, дозволивши перевозити в громадському транспорті понад 50% пасажирів на сидячих місцях. Також уряд скасував норму, за якою заклади культури (театри, кінотеатри тощо) могли бути заповнені лише на 50%.
Тексти урядових рішень мають бути опубліковані після їхнього доопрацювання впродовж одного дня.
Як інформував ZAXID.NET, 31 липня Україну вперше поділили на чотири зони за рівнем епідемічної небезпеки: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». Було впроваджено, що з 1 серпня в Україні адаптивний карантин може посилюватися чи послаблюватися в окремих районах та містах, якщо в них епідемічні показники не відповідають нормам.
Урядова комісія ТЕБ та НС прийматиме рішення про встановлення рівня епідеміологічної небезпеки кожні 7 днів. Однак рішення про послаблення «червоного», «помаранчевого» та «жовтого» рівнів може бути переглянуте не раніше, ніж через 14 днів, бо саме стільки триває інкубаційний період коронавірусу.
Нове карантинне зонування викликало невдоволення в жителів і влади міст, віднесених до «червоної» зони. Зокрема, влада Чернівців, Тернополя та Івано-Франківська подали позови до уряду, в яких оскаржували включення їхніх міст до «червоної» зони.
Крім того, влада Тернополя, всупереч забороні уряду, не закрила школи, а Івано-Франківськ відкрив дитсадки.