Школи повинні купувати вугілля напряму, а не через посередників, – Костюк

10:35, 25 вересня 2012

Голова Львівської ОДА Михайло Костюк має намір перевірити наскільки прозоро відбувались тендерні процедури щодо постачання вугілля у школи в районах області.

Про це йшлося під час засідання Колегії Львівської ОДА, повідомляє прес-служба.

Костюк переконаний, що купувати тверде паливо школи повинні напряму у ДП “Львіввугілля”, а не через посередників, які часто вдаються до шахрайств.

Загалом на опалювальний сезон 2012-2013 року потреба у вугіллі загальноосвітнім навчальним закладам області становить 16817,5 тонн. Залишок вугілля з попереднього року - 1245,5 тонн, завезено цьогоріч – 9186,8 тонн. Відтак, разом із залишком, вугілля із попереднього опалювального сезону наявно 10432,3 тонн, що становить 62% річної потреби.

Основними споживачами твердого палива є Жовківський (2467 т), Сокальський (1914,5 т), Турківський (1343 т), Яворівський (1235 т), Перемишлянський (1180 т), Мостиський (1140 т) та Старосамбірський (1035 т) райони Львівщини.

Сьогодні на 100% забезпечені вугіллям заклади освіти Дрогобицького, Турківського, Пустомитівського, Кам'янка-Бузького та (з врахуванням минулорічного залишку) - Радехівського та Старосамбірського районів Львівщини. Окрім того, підвищено показник забезпечення вугілля в Сколівському (94,4%), Сокальському (85,3%), Жидачівському (79,9%), Перемишлянському (75,5%) та в Самбірському (69%) районах Львівщини.

Однак у Бродівському, Буському, Жовківському та Яворівському районах школи ще не придбали вугілля. Як розповіли керівники зазначених територій, вугілля довелось замовляти у посередників, оскільки ДП “Львіввугілля” взагалі не брало участі у тендері.

Таке пояснення викликало жорстку критику голови Львівської ОДА.

“Це не припустимо. Ми усіляко підтримуємо ДП “Львіввугілля” у ситуаціях, пов’язаних із виплатою заборгованих зарплат чи відсутністю ринків збуту, а саме підприємство навіть не подає заявки на участь у тендері. Як наслідок – бюджетні установи державні звертаються до посередників, які роблять шахрайський бізнес на вугіллі, що його добуває державне підприємство. Це нонсенс”, - наголосив Михайло Костюк.

Керівник області повідомив, що бере під особистий контроль ситуацію із забезпеченням шкіл твердим паливом та обов’язково перевірить прозорість зазначених вище тендерних процедур.