Школярам читатимуть лекції про невідому історію Львова

18:04, 15 грудня 2014

Починаючи з лютого 2015 року стартує освітній проект: у Львівській ратуші історіографи та екскурсоводи безкоштовно читатимуть дітям 45-хвилинні лекції про маловідомі факти з історії нашого міста.

Про це повідомила працівник управління туризму Львівської міськради Софія Камулич.

Також у рамках проекту дітям буде запропоновано безкоштовні екскурсії спорудою ратуші та різноманітними музеями Львова.

«У рамках проекту школярам запропонують інтерактивні лекції-презентації, особлива увага зосереджуватиметься на цікавих і туристично привабливих місяцях Львова, - розповіла координатор проекту, працівник управління туризму ЛМР Софія Камулич. - Таким чином ми сподіваємось, що ці лекції в майбутньому стануть джерелом натхнення для школярів. Можливо, хтось із них матиме бажання обрати історію чи туристичну галузь своєю професією».

З її слів, до участі у проекті на волонтерських засадах зголосились відомі історики та екскурсоводи Ілько Лемко та Ігор Лильо.

«Вони читатимуть лекції безкоштовно. Вони ж будуть проводити екскурсії для учнів як у ратуші, так і в музеях Львова, які також нададуть учням можливість відвідати свої експозиції безкоштовно», - повідомила Камулич.

Перші лекції розпочнуть читати у великій сесійній залі міськради Львова з лютого 2015, і триватимуть вони по квітень того ж року. Згодом, після канікул, лекції відновляться у вересні та триватимуть до кінця грудня 2015 року. Лекції планують проводити після основних шкільних занять, тобто вечорами. На кожну з презентацій планують запрошувати не більше, ніж 50 дітей одночасно.

«Проект розрахований на дітей 8-10 класів. Понад те, на дітей, які мотивовані знати історію свого міста більше за інших, - розповіла один із авторів проекту, методист навчально-методичного центру освіти міста Львова Аліса Васільєва. - Можливо, серед них вже зараз є майбутні історіографи, і ці лекції допоможуть їм бути ближчими до цієї професії».

Зі слів Васільєвої, під час лекцій діти довідаються про цікаві факти з історії Львова, про які не мають можливості почути від своїх вчителів на уроках, бо шкільна програма цього не передбачає.

«Завдяки цим лекціям учні дізнаються про десятки фактів, які досі були їм невідомі: наприклад, що найстаріша бібліотека в Україні знаходиться у нашому місті; чому Львів був одним із найчистіших міст у період середньовіччя; отримають інформацію про версії поховання  короля Данила Галицького, а також його скарбів; дізнаються про найслабше місце Високого Замку, що стало причиною падіння оборонної споруди; дізнаються про зв’язки Галицько-Волинського князівства з Золотою Ордою і чому Святоюрська гора починалась з печер», - розповіла Аліса Васільєва.

На думку Васільєвої, ці лекції стануть у нагоді не тільки дітям, але й вчителям, які постійно перевантажені навчальною програмою і не мають змоги виділяти дітям додаткових годин для освітніх програм. Окрім того, під час цих зустрічей школярі отримають відповіді на запитання, чимало з яких будуть в екзаменаційних білетах ЗНО.