Школярі Львова боролися з терористами

09:00, 19 травня 2008

17 травня у Львові серед шкільних команд міста та всеукраїнської молодіжної організації "Система воєнізованих ігор молоді" (СВІМ) відбулися змагання "Крізь вогонь та воду". Про це ZAXID.NET повідомили в Західному регіональному медіа-центрі Міністерства оборони України.

Захід був зініційований СВІМом. Провели його громадська організація асоціація "Сіндокан" і всеукраїнська молодіжна організація "Система воєнізованих ігор молоді". Підтримку надали Львівський обласний військовий комісаріат, служба у справах дітей Львівської обласної держаної організації, управління в питаннях сім’ї, молоді та спорту Львівської міської ради і управління освіти ЛМР. Змаганням передувало тестування ГСА (готовності служби в армії). 30 команд по 8-10 чоловік розділили на 2 вікових групи: 12-14 і 15-17 років. Загалом узяло участь близько 300 учасників. Гра складалася з вибіркового туру змагань і фінальної військово-спортивної частини, де молоді люди показали найкращі результати тренувань та навичок.

Школярі спробували себе в ролі бійців спецпідрозділу, що за задумом гри звільняють захоплений терористами вантаж. "Крізь вогонь та воду" передбачало подолання смуги перешкод, стрільбу зі зброї, а оцінка виставлялася загальнокомандна. Серед бойових завдань: штурм об’єктів, рух пересічною місцевістю в умовах, наближених до бойових.

"За легендою гри відображаються усі об’єкти, які можуть бути на базі умовного противника, - так пояснив суть змагань Назар Дума, засновник школи самооборони "Сіндокан кемпо", президент асоціації "Сіндокан", автор ідеї СВІМ. - Наша інженерна група розробила найімовірніші елементи: завалена уламками будівля, пошкоджений паропровід, вентиляційні шахти, та інші перешкоди і бар’єри. Хоча керівники команд попросили організаторів виключити зі смуги подолання канатом водної перешкоди".

Для виконання основного завдання учасники використовували спеціальну пневматичну зброю, що стріляє пластиковими кулями. Повітряні цілі "знищувалися" базукою на гідравлічному елементі. Цінний вантаж дістають з човна, що знаходиться в річці. Аби його звільнити, потрібно "зняти" охоронця-терориста. А фінішували команди, несучи ноші з поранинами (мішками з піском). Реалістичності додали петарди, що невгамовно розривалися поблизу учасників.

На відміну від воєнізованих ігор, придуманих дорослими для дорослих, "Крізь вогонь та воду" - це ще й виховання у патріотичному дусі. Від схожих організацій він відрізняється високою емоційністю, екстрімом, ставить хлопців в умови, коли вони змушені виявляти мужність, відвагу, взаємовиручку.

Ці змагання не потребують спеціальної підготовки і розраховані на пересічного школяра. Назар Дума запевнив, що для подолання усіх завдань достатньо рівня шкільної програми: фізкультури і Захисту Вітчизни.

А щоб школярі могли хоч на один день відчути справжнє життя військовослужбовця, поблизу розгорнулася польова кухня 80 окремого аеромобільного полку, де готували справжню солдатську кашу.