У жодній зі шкіл Львова діти переселенців зі сходу не можуть відмовитися від вивчення української мови, розповіли в управлінні освіти Львівської міськради. Приводом для дискусії у соцмережах на цю тему стало повідомлення у Facebook відомого львівського письменника Юрія Винничука, який написав, що в одній із російськомовних шкіл Львова директор дозволила дітям переселенців не вивчати українську.
«В одній російській школі з’явилося 48 учнів з Донеччини, і директриса на батьківських зборах повідомила, що хто з них не бажає вивчати українську мову, може написати заяву», – написав він.
У якій саме школі стався такий випадок Винничук уточнити не зміг, зазначивши, що таку історію йому розповіла мати учня.
«Але я її не знаю. Сказала, що слідкує за моїми матеріалами і вирішила мені це повідомити. Так виглядає, що це школа №6», – повідомив ZAXID.NET Юрій Винничук.
Директор школи №6 Анна Жуковська заперечила припущення письменника. За її словами, усі учні школи №6 вивчають українську мову. Єдиний випадок, коли дітей можуть звільнити від вивчення української мови – коли вони переїхали з іншої держави. І то лише на рік, але в цей час діти мали б відвідувати окремі умовні уроки.
Директор школи готова показати учнівські журнали, де, запевняє, зазначено, що усі діти вивчають українську мову.
Як з’ясував ZAXID.NET, у жодній із львівських шкіл із російською мовою викладання не навчається 48 дітей із Донбасу. Серед львівських шкіл, де навчається найбільше дітей переселенців – СШ №6, у якій є 33 таких учні. Ще 23 учні з Донбасу вчиться у школі № 52 ім. Лобачевського, а у школі №35 навчається всього троє дітей переселенців.
Загалом же у Львові навчаються близько 500 учнів переселенців. Однак абсолютна більшість із них вчаться в україномовних школах.
Як розповіла ZAXID.NET заступник начальника управління освіти ЛМР Оксана Росипська, у Львові є 5 українських шкіл з російською мовою викладання, з яких три розташовані у центрі. В усіх цих школах, згідно із програмою, обов’язково вивчають українську мову.
За її словами, вчителі можуть змінювати до 15% предметів у навчальній програмі, але українська мова входить до переліку обов’язкових предметів у всіх школах України.
«Жодних вказівок ані з управління освіти м. Львова, тим паче з відділів освіти щодо відмови у вивченні української мови, не надходило. Якщо директор щось таке зробила, то вона порушила законодавство», – зазначила Росипська.
Втім, розповіла чиновник, цього року Міносвіти дозволило учням 5-х і 6-х класів відмовитися від вивчення другої іноземної мови за їх бажанням. Тому, припустила Оксана Росипська, батьки, які сіють паніку, могли щось переплутати - вивчення української є обов’язковим для усіх без винятку учнів.