За результатами першого півріччя у Львові оглянули 49,8% дітей шкільного віку. І щоб не допустити перевантажень та нещасних випадків на уроках фізкультури, школярів не допускатимуть до занять без визначення «індексу Руф’є». Про це розповіла заступник головного лікаря 4-ї комунальної міської лікарні Віра Карпусь.
«Проба Руф’є» – це показник функціонального резерву стану серцево-судинної системи. Щоб його визначити, вимірюють пульс у спокої і після невеликого навантаження (30 присідань). Потім за спеціальною формою вимірюється «індекс Руф’є» і визначається група з фізкультури», – пояснює медик.
«Також загальний медогляд для школярів має проводитись не рідше як один раз на рік у будь-який час, якщо немає інших захворювань, що передбачають частіше спостереження у лікаря. Школярі мають проходити медогляд у присутності батьків», – додала Віра Карпусь.
Водночас, за словами головного педіатра Львова Богдана Остальського, зараз у місті оглянуто 49,8% школярів: «Патології зору мають – 7,4%, слуху – 0,2%, порушення постави – 4,7%, сколіоз – 1,5%. Також кожного місяця проводиться моніторинг і ми складаємо групи за результатами проходження медогляду. Тож за перше півріччя з 49,8% оглянутих дітей до основної групи відносять 50,3%, до підготовчої 43,8% до спеціальної 5,9%. У порівнянні з попередніми роками ситуація стала кращою. Бо за минулі два роки в основній групі було 48-49% дітей».
«Також на підставі цих списків складаються листки здоров’я по кожному класу. Вони контролюються медичним працівником і класним керівником. За місяць до закінчення терміну медогляду класний керівник зобов’язаний нагадати батькам провести дитині медичний огляд», – пояснив головний педіатр Львова.
Нагадаємо, що раніше у школи повернули медогляд. Однак львівські школи не обладнані спеціальними приміщеннями для медогляду. З вересня 2013 року діти знову проходитимуть медогляд у поліклініках.
Нагадаємо, що на Львівщині в загальноосвітній школі №1 під час уроку фізичної культури раптово помер учень.